netheId Uit het dagboek van de Veiligheidsinspectie u weet wel tater? neem een ladder» JUIS Telkens weer blijkt, dat een aantal van onze medewerkers nog niet voldoende rekening houdt met het feit dat ook zij veilig moeten werken om letsel te voor komen. Heel wat mensen leven nog steeds in de veronderstelling dat hun geen ongeval kan overkomen, totdat deze illusie in scherven valt. Maar dan is het te laat. Wij men sen zijn niet zonder tekortkomingen, maar wij kunnen wel ons gezond verstand gebruiken bij de aanpak van ons werk. Maar leest u eerst eens de volgende ongevallen: (1) Staande op een verhoging om een werkstuk te controleren, viel de verhoging om en getroffene viel naar beneden. Zijn er in de afdeling geen goede trapjes of ladders? Dan moet u er met uw baas over praten. Kneuzing van de linkervoet was het resultaat. (2) Bij het plamuren van een werkstuk, staande op een ladder, is de ladder on deruit gegleden. Getroffene greep zich vast aan een rand van het werkstuk en bleef hieraan hangen en forceerde zijn elleboog. De ladder is kapotgezaagd want repareren had zelfs geen zin meer. Tijdens lassen van spanten in de achterpiek van een schip is een peukje van een laselectrode in de schoen van getroffene gevallen. 2e graads verbranding van lin ker voet. Door beenkappen of souspieds te dragen, waarvan de schacht over de schoen sluit, is het in de schoenen springen van las- en branddruppels in bijna alle gevallen uitgesloten. (3) Tijdens laden van keggen op een wagen is een stapel keggen omgevallen. Een van de keggen kreeg getroffene op zijn voet. Haematoom rechter 1ste teen. Veiligheidsschoenen kunnen zo n letsel voorkomen, indien zij tenminste gedragen worden. Tevens liet het stapelen ook wel wat te wensen over. (4) Toen getroffene door de werkplaats liep, is hij over een stuk ijzer gestruikeld en voorover gevallen, ving zich met beide handen op, en kwam met rechter hand in een spijker terecht. Diepe verwonding basis rechter duim. Zwelling en ontvelling rechter knie. Orde en netheid in de werkomgeving zijn belangrijke zaken om letsels te voorkomen Met een gasfles van een wagen halen liet getroffene de fles uit zijn handen vallen en de fles viel op zijn linker voet. Blauwe nagel en contusie linker le teen Getroffene bleek wel veiligheidsschoenen te bezitten, maar gunde zich niet de tijd deze aan te trekken toen hij op z'n werk kwam. (5) Getroffene was op weg naar zijn werk en liep een open dekgedeelte in en viel in een ruim. Hersenschudding en wond schedel. Ter plaatse ontbrak de afscherming. Veiligheid weg, weg veiligheid! 6 Zo, hier kunnen we het wel weer bij laten. Deze ongevallen laten u voldoende zien dat wij zelf m heel veel gevallen in staat zijn om letsels voor anderen en ons zelf te voorkomen. Wij zijn allen in staat een bepaalde verantwoordelijkheid te dra gen, van hoog tot laag. (6) Laat dan iedereen, in het belang van onze gehele bedrijfsgemeenschap en onze gezinnen, doen of nalaten wat past in het raam der veiligheid. A. Potuyt. VLOEROPENINGEN afschermen of afdekken! FASTI* HET RAAM IER VHlieHEIR 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 23