Nieuwe signalering Verhuizing afd. Correspondentie, Postkamer, Archief en Telex. Door de wijzigingen in het Wegenverkeersregle ment heeft de zogenaamde 'rijstrooksignalering' een wettelijke status gekregen. Dit houdt in dat alle bestuurders van motorrijtuigen van deze nieu we methode van signalering - zoals deze reeds op rijksweg 13 bij Delft wordt toegepast - op de hoog te dienen te zijn. Te meer, daar dit systeem o.a. bij de Velser- en Coentunnel zal worden toegepast. Boven de rijstroken zijn lichtbakken aangebracht, welke door de politie vanuit een centrale post wor den bediend. Wanneer boven de rijstroken een groene, naar beneden wijzende pijl te zien is, be tekent dit dat normaal verkeer op deze rijstroken is toegestaan, d.w.z. dat normale doorgang van het verkeer plaats kan vinden. Wanneer echter boven één der rijstroken een rood (diagonaal) kruis zichtbaar is, dient men onver wijld in te voegen onder de groene pijl, omdat op deze rijstrook het verkeer in de onmiddellijke na bijheid gestremd is. Soepelheid bij het invoegen is uiteraard gewenst. Men mag - althans in Delft - weer de gestremde rijstrook berijden, wanneer dit door een bord 'ein de rijstrooksignalering' wordt aangeduid. Bestuurders dienen erop attent te zijn dat deze sig nalering, althans op rijksweg 13, gepaard gaat met een automatisch in te stellen maximum snelheid van 50 km per uur. Via een televisiecircuit is het de politie mogelijk een gestremde rijstrook zo snel mogelijk weer vrij te geven. De verhuizing van bovengenoemde afdelingen was voor één der jongeren van de Correspondentieafde ling aanleiding tot de volgende ontboezeming, die wij hier gaarne publiceren. De Redactie Van boven naar beneden De verhuizing is volbracht. Zonder kleerscheuren is de correspondentie-afdeling in haar nieuwe domein getrokken. Toch had het maar een haartje gescheeld of „woelwater" Henk Donkersloot was er niet heel huids afgekomen. Hij zag namelijk in de planken, die over de trap waren gelegd om de zware kisten en kasten naar beneden te krijgen, een prachtig stuk speelgoed. Hij gebruikte ze dankbaar om enige hals brekende toeren op uit te halen. Maar verder is de achttiende maart rustig verlopen. Hoewel: 's morgens wordt nog rap in een „bliksem- vergadering" besproken hoe de diverse bureaus ge plaatst dienen te worden. Besloten wordt: „We zet ten ze niet tegen elkaar. De „overburen" moeten ge spaard blijven van het dreunend ratelen op de tik- machnies van de anderen". Nog meer argumenten worden diplomatiek naar voren gebracht. Dat neemt niet weg, dat luid het geratel van de telex opklinkt. Want de meisjes van de telexkamer weten ook van wanten. Iemand krijgt het door: de bureaus staan ietwat scheef. Hij buigt zich dan athletisch door de knieën en laat de gloednieuwe „meubelstukken" naar rechts richten. Het commando wordt opgevolgd. Ze schui ven braaf in een rechte rij, bijgestaan door krachtige mannenhanden. Ook anderen helpen krachtdadig. De chef der afde ling bepaalt de strategie terwijl zijn rechterhand rustig de werkzaamheden overziet. Er dreigt een tekort aan opbergruimte te ontstaan. Gevoelig voor de takt van de chef, zwichten de mensen van de mee-verhuisde postkamer; zij staan gul een kastje af en daarbij ook nog een lade voor het opbergen van stencils. Sleutels, voorzien van naamkaartjes, worden ingele verd bij de chef, opdat bij afwezigheid van een lid van de afdeling toch het bureau geopend kan worden. Een juffrouw zit stilletjes op haar stoel. Dit enerve rende werk ligt haar kennelijk niet zo best. Later komt zij toch met een miniem pakje aandraven, heel dynamisch! Of zij zich inderdaad vertild heeft, zal wel overdreven zijn Eén der dames ruimt de kasten in: toch raken de prullemanden propvol, maar sterke mannen sjou wen ze weg. Dan komt de koffie met gebak. Daarvoor wordt even de tijd genomen. Eén der jongeren ziet kans twee gebakjes en drie koppen koffie (bereidwillig door niet-gebruikers afgestaan) naar binnen te werken. Hij heeft het echter verdiend, want hij krijgt be slist de eerste prijs voor de beste verhuizer. M. v. V. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 24