JUBILEUMTENTOONSTELLIN G van het Veiligheidsinstituut Ter gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan organi seert het „Veiligheidsinstituut" een tentoonstelling in de vorm van een „doorzichtige woning". Hierin wordt getoond, hoe wij ons in onze woning aan de veilige kant kunnen houden. Deze doorzichtige woning, groot 100 m2, geeft op ware grootte en in ware gedaante een aantal ge- vaarspunten aan met een gekleurd lampje en een nummer. De groene lampjes wijzen op veilige situaties, de oranje op gevaarlijke toestanden. Zoals reeds gezegd, is het huis doorzichtig gebouwd en de meubelen eveneens. Daardoor springen de gevaarlijke punten extra in het oog. Voorlichting over veilige huishouding blijkt even noodzakelijk als bedrijfs- en verkeersvoorlichting, want - schrik niet - het aantal dodelijke ongevallen per jaar in ons land tijdens de, laten we maar zeg gen, „eigen tijdsbesteding", ligt aardig in de buurt van de verkeersongevallen, n.l. rond 2.000! In het veiligheidsinstituut kunt u die veilige wo ning gaan bekijken. De tentoonstelling is geopend van 's maandags tot vrijdags van 8 tot 17 uur, te gen de toegangsprijs van 0,50. Het adres: Hobbemastraat 22, Amsterdam. Tevens ontvangt u daar een gids met 52 vragen over veiliger wonen. De 52 vragen kunnen thuis worden toegepast; vandaar dat wij een aantal pun ten op pagina 21 en 22 afdrukken. Thuis kunt u dan nagaan of deze punten in over stemming zijn met de situatie in uw woning; en zo niet, dan kunt u er nog wat aan doen, want er is in ons eigen thuiswereldje te veel - vrouw, kin deren en andere zaken - dat we niet onachtzaam willen verliezen. A. P. doorzichtige woning 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 22