Punt éénveiligheid in uw belang! HELM OPl Hangt het medicijnkastje buiten bereik van de kin deren, ofwel is dit op slot? (sleutel goed opge borgen) WOONKAMER Door wasgoed drogen te dicht bij een kachel ont staat te vaak brand, (plaats droogrekjes zo, dat als ze omvallen, de kachel niet wordt geraakt). Is uw woning vrij van elektrische snoeren dwars over vloeren, onder kleden en door deuropeningen? Ook 's avonds? (struikelgevaar, brandgevaar; door beschadiging onder spanning komen van personen). Bent u er zeker van dat nooit meer dan één z.g. driewegstekker op één wandcontactdoos wordt ge bruikt? KINDERKAMER Als het raam in de kinderkamer open kan, hebt u dan een hekje in het kozijn zodat uw spruiten niet naar buiten vallen? Als u een baby alleen moet laten, doet u dit dan al tijd zó, dat vallen is uitgesloten? (Betrouwbaar zijn: de box, de vloer, het ledikantje, de kinder wagen. Dus niet „maar even" op uw bed of op de tafel. Zijn uw „stopcontacten" voorzien van daartoe ver krijgbare „veiligheidsafsluiters" ter bescherming van kleuters? GANG EN TRAP Als uw trappen in glad materiaal zijn uitgevoerd, is er dan anti-slip materiaal aangebracht? Gladde trapbekleding zoals kokosloper is toch bij u thuis vermeden? Zijn de traptreden zonder losrakende traproeden of randen? Indien u (wel eens) kleuters in huis hebt, is uw trap dan bovenaan voorzien van een hekje? (dat door kleuters niet te openen is). Hebt u een bruikbare zaklantaarn op een vaste plaats bij de hand in geval de stroom mocht uitvallen? Is de deur naar de kelder steeds op slot, zodat nie mand zich kan vergissen? (Een hoog aangebrachte grendel is ook goed, en maakt openen door kleuters moeilijk). HELMPJE OP! Eén van onze medewerkers, geïnspireerd door het verkeerslied „Glaasje op, laat U rijden", zette zijn dichtader open, en maakte een andere tekst op de melodie van „Glaasje op". Verkeersdeskundigen weten te vertellen, dat het lied „Glaasje op!" en de verdere propaganda die gemaakt wordt om vóór het rijden in auto of op brommer, geen sterke drank te gebruiken, bij de weggebruikers weerklank heeft gevonden en velen hiermede rekening houden. En omdat onze medewerker de overtuiging heeft dat het dragen van een veiligheidshelm in bepaalde werksituaties zo hard nodig is, maar dat lang nog niet iedereen gevolg geeft aan de steeds maar her haalde adviezen om van dit nuttige beschermings middel gebruik te maken, heeft hij dit lied gemaakt op de melodie van „Glaasje op". Helmpje op, laat U raden, Heltnje op, op schip en kade. Dit is een goede raadwanneer je op of onderaan de stelling staat. Helmpje op, laat U raden, Helmpje op, voorkom de schade. Maak de schade aan je hoofd niet extra duur, Helmpje op en kijk niet zuur. C. v. S. Wij spreken de wens uit, dat dit lied bij al onze be- drijfsgenoten minstens dezelfde weerklank zal vinden als „Glaasje op". Het is een goede raad, u door één van uw collega's gegeven. Veel andere collega's helmdragers zul len u ongetwijfeld dezelfde raad geven. Wacht dus niet langer en als u die nog niet hebt, haal een helm. „Veiligheid op het bedrijf is zeker heid voor het gezin". A. P. ■JS* 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 24