De Bedrijfsschool vierde feest MAAS GEESTERANUS-PRIJS VOOR OTTO VAN LENT Slechts één va„ elke 750 leerlingen, die in 1965 ergens in Nederland hun Bemetel-diploma behaalden, kwam m aanmerking voor een Maas Geesteranus-prijs. Maar toch was "onze" Otto van Lent zo'n hoge uitzondering! Het lag dus voor de hand, dat dit met enig feestelijk vertoon gevierd moest worden. Zoiets kan je met een gerust hart aan de heer Valk, de Chef van de Bedrijfsschool, overlaten. Die "versiert" dat wel eventjes. Nou dat was dan ook gebeurd. Op woensdagmorgen 13 april vond het plaats; in de geheel met belangstellenden gevulde kan tine van de Bedrijfsschool. De heer Koud staal, consulent van de Stichting Bemetel, onderbrak er zelfs z'n vakan tie voor en kwam even uit Garderen overwippen om erbij te kunnen zijn. Wapperende vlaggen bovenop de school vertelden buiten al uit de verte, dat er feest was. Met lentebloemen ver sierde tafeltjes in de kantine herhaalden dat binnen nog eens vrolijk en geurig en vormden samen met een reep chocolade voor elke leerling de goede bevestiging van dit alles. Het ir W. Maas Geesteranus-Fonds Nadat de heer W. G. E. Valk alle aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen op „de grote dag voor de W. F.-Bedrijfsschool", vertelde de secretaris penningmeester van het ir W. Maas Geesteranus-Fonds, de heer G. C. M. Hardebeck, tevens secretaris van De heer Hardebeck woord. de Stichting Bemetel, iets over dit fonds, dat in 1948 werd opgericht. De toenmalige directeur van Werk spoor-Amsterdam, ir WMaas Geesteranus, die grote belangstelling had voor de opleiding van jeugdige werknemers tot vakmensen voor de industrie, beijver de zich ervoor, hiertoe een vérgaande samenwerking niet alleen tussen de verschillende bedrijven, maar ook tussen vertegenwoordigers van werkgevers en van werknemers tot stand te brengen. De uit deze ini tiatieven geboren Stichting Bemetel staat ook in het buitenland hoog aangeschreven, hetgeen mede te dan ken is aan de activiteiten van de heer Maas Geestera nus. Na diens overlijden werd, mede te zijner nage dachtenis, een naar hem vernoemd fonds gesticht, dat ten doel heeft het verstrekken van geldelijke steun aan jongelui, die graag een verdere opleiding willen vol gen, maar voor wie dit om financiële redenen niet mogelijk is. Daarnaast geeft het Fonds elk jaar aan de maximaal tien beste leerlingen, die in dat jaar een Bemetel-examen deden, een prijs. Deze bestaat uit een oorkonde, een bronzen legpenning en een bedrag van 200, Bij de toekenning van deze prijs wordt niet alleen ge let op de handvaardigheid en de theoretische kennis van de betrokken kandidaat, maar wordt mede in aan merking gebracht, of deze ook in het algemeen een belofte voor de toekomst inhoudt en bereid is, bv. ook als mens en als collega, mede te werken aan de verwezenlijking van de doelstellingen van het bedrijf. Naar de heer Hardebeck meedeelde, werden er van de bijna 6000 examinandi van 1965 door het bestuur van het Fonds, dat gevormd wordt door werkgevers en werknemers, slechts acht uitgekozen voor een prijs. Met een hartelijke gelukwens namens de gezamenlijke Nederlandse werkgevers en werknemers voor de jeug dige scheepsmetaalbeiverker Otto van Lent, die één van deze acht gelukkigen was geworden, besloot de heer Hardebeck zijn toespraak. De uitreiking. Hierna werd Otto van Lent, met zijn trotse ouders en zijn niet minder trotse meisje gezeten tussen de of ficiële genodigden, voor het voetlicht geroepen om zijn verdiende prijs uit de handen van mevrouw Maas Geesteranus in ontvangst te nemen. Deze las eerst de oorkonde voor en wenste Otto geluk met zijn succes. Voor de geldprijs had Otto een fikse stapel boeken gekozen, waaraan mevrouw Maas Geesteranus een hele vracht had! De heer ir B. Wilton bracht namens het bedrijf dank aan mevrouw Maas Geesteranus voor de moeite, die zij zich had willen getroosten om voor deze gelegen heid naar Schiedam te komen. Ook hij memoreerde 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 3