BEDRIJFSSCHOOLNIEUWS Uit het programma van het Vormingskamp 1966 ontlenen wij het volgende: De burgemeester van Hilvarenbeek, de gemeente waar onze leerlingen tijdelijk verblijven, de Edel achtbare Heer J. P. M. Meuwese heeft zich bereid verklaard op de volgende wijze mede te werken aan het welslagen van onze kampen. Onze 1ste jaars leerlingen, 3 groepen van elk 23 man, zullen door de burgemeester rondgeleid wor den in de kerk van Hilvarenbeek, waarna de toren zal worden beklommen. Wanneer zij boven zijn aangekomen, zullen de jongelui niet alleen van het prachtige uitzicht over Brabant kunnen genieten, maar zij zullen tevens kennis kunnen nemen van het carillon. De heer Meuwese, die naast het burgemeestersambt ook het ambt van stadsbeiaardier uitoefent, zal onze leerlingen inwijden in de geheimen van het klok kenspel. Ook onze 3de jaars leerlingen hebben de aandacht van de burgemeester. Drie maal zal de burgemees ter gastheer voor onze oudste leerlingen zijn en hen ontvangen in zijn mooie raadhuis op het Vrijt hof. s Avonds om 8 uur zal de heer Meuwese daar dan vertellen over zijn ambt en de verplichtingen, die dat alles met zich brengt. Ook de rechten en plichten van de burgers zullen worden besproken. Onze 2de jaars leerlingen zullen ook op een aparte wijze Brabant leren kennen. De bekende auteur van kinderboeken en openluchtspelen, de heer Jan Naaykens, zal deze jongens 's avonds komen vertel len over de folklore en de tradities van het Bra bantse volk. Wij zijn erg blij dat deze beide heren zich zoveel moeite getroosten om onze leerlingen te vertellen over het mooie van hun stad en streek. Nog een toeristische tip van burgemeester Meuwese: Kom op 8 mei a.s. naar Hilvarenbeek, er wordt het Gildefeest gevierd. Tientallen gilden uit Brabant trekken in hun karakteristieke kledij naar Hilvaren beek. Het is de moeite waard. KONINGINNEDAG - LICHTSTOET 1966. Evenals vorig jaar zullen de Bedrijfsschoolleerlin- gen weer deelnemen aan de Lichtstoet in Schiedam met een zelfgemaakte praalwagen. Op dit moment kunnen we zeggen, dat het ontwerp gereed is, de eerste werktekeningen gemaakt wor den en de wagen gehuurd is. Hoe het er straks alle maal uit zal zien? U kunt het resultaat op 30 april 's avonds om 8 uur bekijken! OUDERAVONDEN. Dinsdag 12 en donderdag 14 april werden twee ouderavonden georganiseerd voor onze 1ste en 2de jaars leerlingen. Talrijke ouders hebben deze gele genheid aangegrepen om met de leraren het Paas- rapport van hun zoon te bespreken en de gemaakte werkstukken te bewonderen. EXAMENS De scheepsmetaalbewerkers bijten dit jaar weer het spits af, op 9 mei gaan zij het onderdeel „Afschrij ven in de Scheepsbouw" voor hun Bemetel-examen doen. Op 13 mei volgen dan de andere kandidaten, pl.m. 70 in getal, die in de Rivièra-hal deelnemen aan de onderdelen Vakleer en Tekening Lezen. Maandag 16 mei valt het startschot voor het prak tijk-examen. De werkstukken zullen, afhankelijk van de vakrichting, gemaakt moeten worden in een tijd van pl.m. 45 uren. De leerlingen worden in de volgende beroepen ge ëxamineerd: Booglassen, Plaat- en Constructiewer ken, Scheepsbeschieten, Scheepsmetaalbewerken, Pijpenbewerken, Bankwerken, Draaien en Schaven. Er zijn twee kandidaten voor het V.E.V.-examen Onderhouds-electriciën. Wij wensen onze leerlingen veel succes toe: Valk PAAS-SCHOOLVOETBAL-TOERNOOI. Het Paas-toernooi werd ook dit jaar weer georga niseerd op het Harga sportvelden-complex. De Be- drijfsschool nam deel met twee elftallen. Het 1ste elftal kwam ongeslagen uit de Poule B 2, waarin nog speelden de R.K. U.L.O. en de R.K. L T S., de Willem de Zwijger U.L.O. en de Reho- both U.L.O. Wij behaalden 9 punten, 4 wedstrijden gewonnen en 1 gelijkgespeeld. Onze doelverdediger Jan Winter hield het doel mooi schoon, maar Henny, Wil, John, Heimen, Arie, Peter, Huib, Leo en Piet waren ook prima. Het was jammer dat het weer zo slecht was en dat meneer Van Maanen ziek was. Maar meneer Mak heeft het fijn gedaan. Peter van Beekum - Pijpbew. 3 Het tweede Bedrijfsschool-elftal heeft diezelfde dag ook zijn 5 wedstrijden gespeeld en heeft een aardige prestatie geleverd, n.l. een tweede plaats bereikt met 6 punten uit 5 wedstrijden. De uitslagen waren als volgt: - W.F. 2 2-2 - Prinses Irene U.L.O. 1 0-0 - Spieringhoek Lyceum 0-0 - Willem de Zwijger BI: 1-0 - Gusto i 1 Wij hebben een koude maar mieterse dag gehad. Pim Gundlach, Scheepsmetaalbewerken 3 Chr. L.T.S. 1 W.F. 2 W.F. 2 W.F. 2 W.F. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 5