Jubilea jt De burgemeester decoreert de heer A. van Ekelenburg. „Graag wil ik u van harte welkom heten op deze win terse lentedag", aldus opent de heer C.H. Meeuwisse de maandelijkse jubileaviering. De sneeuw- en hagelbuien kunnen niets afdoen aan de gezellig heid; integendeel, er hangt een behagelijke sfeer in de kantine, waar de 30 jubilarissen met hun echt genoten bijeen gekomen zijn. Er zijn vijf jubilarissen met veertig dienstjaren en de heer Meeuwisse laat 40 jaar in vogelvlucht de revue passeren, daarbij niet alleen wijzend op de enorme technische veranderingen, maar meer nog de nadruk leggend op de grote verbeteringen in de sociale verhoudingen. De gecompliceerdheid van het concern doet de persoonlijke kontakten vaak vervlakken en daarom is de heer Meeuwisse verheugd de jubilarissen van daag te kunnen danken voor de vaak moeilijke De gouden speld voor de heer J. A. Quak. Wat bij een jubileumviering niet gemist kan worden. weg, die zij hebben afgelegd, maar waardoor het bedrijf kon uitgroeien tot het huidige concern. Dat het persoonlijke kontakt veel waarde heeft voor spreker blijkt wel uit de warme woorden, die hij tot ieder van de jubilarissen richt. De burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, is vandaag ook aanwezig en wel om een heel bijzondere reden. Deze reden laat zich niet lang gissen, want in zijn toespraak legt de burge meester de nadruk op de woorden „Trouw en toe wijding". Deze woorden komen steeds weer voor op de conduites van de jubilarissen. Trouw en toe wijding voor het werk - ondanks de soms hoge gol ven - zijn zeer belangrijk voor de mens. Het dage lijks werk geeft zin en houvast aan het leven. Ook al zijn hierbij soms teleurstellingen geweest, de dankbaarheid zal de overhand houden, omdat men in staat was mede te werken aan de groei van een groot bedrijf. De jubilarissen hebben ertoe bijge dragen, dat Wilton-Fijenoord-Bronswerk een begrip is geworden in en buiten Nederland. De waarde ring voor het werk van de jubilarissen is dan ook niet beperkt gebleven tot het eigen bedrijf. De Ne derlandse samenleving is trots op hetgeen door hen is verricht en daarom heeft het H.M. de Koningin behaagd, de heren P. van den Bergh, A. van Eekelenburg, W. M. de Jager, M. Ouwerkerk en F. H. Viehmann de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Nadat de burgemeester de onderscheidingen heeft uitgereikt, dankt de heer Meeuwisse hem voor zijn vriendelijke woorden en verzoekt hem tevens, na mens het bedrijf H.M. de Koningin te bedanken voor de verleende onderscheidingen. Tenslotte wenst de heer Meeuwisse de jubilarissen van harte geluk en overhandigt namens de directie de bij de onderscheiding behorende draagmedaille. Y. D. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 6