NIEUWBOUW Op 29 april 1965 vond de doop en de tewaterlating plaats van het voor rekening van de Federale Regering van Nigeria gebouwde dieselmotorfregat „N.N.S. Nigeria". Na een geslaagde proeftocht geschiedde de overdracht op 16 september 1965 aan de Nigeriaanse Hoge Commissaris te Londen. De doop en de tewaterlating van Hr. Ms. „Potvis", de eerste van twee door het Ministerie van Defensie (Marine) in opdracht gegeven onderzeeboten, vond plaats op 12 januari 1965. Na een voorspoedige proeftocht werd het schip op 2 november 1965 overgedragen. De tweede onderzeeboot, Hr. Ms. „Tonijn", werd op 14 juni 1965 gedoopt en tewatergelaten. Voor de N.V. Machinefabriek Hensen te Rotterdam werd een zelfvarende ponton gebouwd, waarop door deze fabriek een kraan werd geplaatst. De kiel werd gelegd op 10 maart 1965; de oplevering geschiedde een dag na de tewaterlating, t.w. 30 juni 1965. Van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij werd een opdracht ontvangen voor de bouw van een motorvrachtschip van 13.400 ton dw. Dit schip, dat de naam „Westerkerk" zal krijgen, maakt deel uit van een serie van vier zusterschepen, die bij drie Nederlandse werven worden gebouwd. Deze werven werken nauw samen om tot een zo rationeel mogelijke produktie te komen. Brown Root - Heerema N.V. te Willemstad (Curasao) plaatste een order voor de bouw van een zeewaardige ponton, gelijk aan de ponton, die in 1964 voor deze vennootschap werd gebouwd. Voor dit vaartuig, dat op korte termijn moet worden opgeleverd, werd de kiel op 29 december gelegd. Van een combinatie van drie Nederlandse werven werd de opdracht verkregen voor het samenbouwen van de twee helften van het booreiland Transworld Rig 58, alsmede voor het uitvoeren van diverse kleinere werkzaamheden. Een deel van de haven met werfoutillage werd hiervoor ter beschikking gesteld. Op 23 juli werden in het bouwdok de kielen gelegd voor drie paalvoeten voor een Sedco-booreiland, in aanbouw bij De Rotterdamsche Droogdok Maat schappij N.V. Eind oktober werden deze paalvoeten overgedragen. Het werk aan het voor Shell Tankers N.V. in aanbouw zijnde motortankschip „Diadema" (pl.m. 64.000 ton) vorderde gestadig. Voor de afdeling Reparatie werd o.m. gewerkt aan een nieuwe kopsectie voor de „Alhena", een nieuwe bulbsteven voor de „Esso Amsterdam", een aantal 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 10