ontwikkeld om pijpen in verticaal opgestelde pijpplaten van warmtewisselaars te lassen. Afdeling Mechanica Door de afdeling Mechanica werden o.a. de volgende opdrachten uitgevoerd: Lekonderzoek aan een hot cell. Onderzoek bij hogere temperaturen aan schotelveren voor kernreactoren. Spanningsmetingen m.b.v. rekstrookjes aan persen voor een rubberfabriek. Diverse torsietrillingsmetingen aan Dieselmotoren. Het bepalen van de lagerreacties van de schroefasleiding. Spanningsmetingen m.b.v. rekstrookjes aan een Asdic-dome. Het meten van hoeveelheden gassen en vloeistoffen. Ontwikkeling van lijmverbindingen voor radiotelescopen. Diverse werkzaamheden t.b.v. het constructiebureau. PERSONEEL Ondernemingsraad De Bedrijfscommissie voor de Metaalindustrie heeft in het afgelopen jaar haar officiële goedkeuring gehecht aan het definitieve reglement. Vóórdien werd gewerkt met een voorlopig reglement, omdat er van de zijde van voornoemde commissie principiële bezwaren tegen het gehanteerde verkiezingssysteem bestonden. In het definitieve reglement is het verkiezingssysteem gehandhaafd. Op een informele bijeenkomst van de O.R. werd door de veiligheidsinspecteur een overzicht gegeven betreffende de stand van ongevallen en werd door hem medewerking gevraagd om het dragen van beschuttingsmiddelen - in het bijzonder de veiligheidsbrillen - te stimuleren. Scholing en opleiding Bedrijfsschool In mei werden de jaarlijkse Bemetel-examens voor theorie en praktijk afgenomen. Van de 95 candidaten voor Bemetel A slaagden er 82 volledig, terwijl 13 leerlingen een herexamen moesten afleggen. Aan het uitgebreid Bemetel Examen (B) werd door 37 candidaten deel genomen, van wie er 34 volledig slaagden en 3 een herexamen kregen. Voor de leerlingen, die niet aan het uitgebreid Bemetel Examen (B) deelnemen, is de gelegenheid opengesteld het uitgebreid Wilton-Fijenoord Examen af te leggen. De Examen-Commissie is samengesteld uit de 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 17