bedrijfsleiding. De 38 candidaten werden geexamineerd in de Nederlandse Taal, in Reken- en Meetkundige vakken en in Natuur- en Werktuigkunde. Van de 38 candidaten zijn er 29 geslaagd. Aan de leerling Otto van Lent werd de ir. Maas-Geesteranus-Prijs toegekend voor het beste Bemetel-examen „Scheepsbouw" van 1965. In het voorjaar hebben diverse activiteiten plaatsgevonden, die er zeker toe hebben bijgedragen de school ook naar buiten wat meer bekendheid te geven. In dit verband noemen wij o.a. excursies naar de school en het bedrijf door leerlingen van de derde klassen van L.T.S.-en, deelneming aan de Lichtstoet in Schiedam, waarvoor door de leerlingen een praalwagen was gebouwd, die met drie eerste prijzen werd onderscheiden. Ook aan cultuur en recreatie werd de nodige aandacht besteed. Leraren en leerlingen (200) hebben geluisterd naar een reeks schoolconcerten door het Rotterdams Philharmonisch orkest. Ter gelegenheid van de 5e mei werd in de kantine van de school een tentoonstelling betreffende de periode 1940-1945 ingericht. In ons vormingskamp Esbeek zijn verdeeld over 10 kampweken de leerlingen te gast geweest. Voor de nieuwe cursus, die in september is aangevangen, zijn 120 nieuwe leerlingen ingeschreven. Hierdoor kwam het totaal aantal leerlingen op Bemetel Leerovereenkomsten op 251. In een feestelijke bijeenkomst aan het einde van het jaar vond de diploma uitreiking plaats aan de in het afgelopen jaar voor de diverse examens geslaagde leerlingen. Hierbij waren ook de ouders van de geslaagden en talrijke bedrijfsfunctionarissen aanwezig. Aan de ouders van de nieuwe leerlingen werd op een speciaal daartoe georganiseerde avond een idee gegeven over de betekenis van de Bedrijfsschool voor hun zoons. Na bezichtiging van de school werd de film over het Koninklijk bezoek aan de werf en een film over het kampleven van de leerlingen te Hilvarenbeek vertoond. Praktikanten Er zijn enkele bijeenkomsten georganiseerd voor volontairs (studenten van de Technische Hogeschool en leerlingen van de H.T.S.-en en U.T.S.-en), die hun praktische leerperiode in het bedrijf doorbrengen. Er was grote belangstelling bij deze groepen jongeren, die op die manier in de gelegenheid werden gesteld kennis te nemen van de diverse aktiviteiten van onze bedrijven. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 18