20 m moet worden gemonteerd. Een soortgelijke order van dezelfde omvang werd ontvangen van Shell Nederland Raffinaderij N.V. te Pernis. De afdeling PIJPLEIDINGEN heeft het accent verlegd van de scheepsbouw naar de landinstallaties en heeft haar omzet meer dan verdubbeld. Als interessante opdracht noemt het verslag het in samenwerking met andere afdelingen installeren van een belangrijk gedeelte van een nieuwe fabriek te Venray. WILFIJN CONSTRUCTIE MAATSCHAPPIJ Enkele grote montageprojecten, waaronder de in samenwerking met Wilton-Fijenoord gebouwde stuw te Amerongen kwamen gereed. Vele nieuwe opdrachten in binnen- en buitenland werden geboekt. De gedeelten van de machinefabrieken, die niet rechtstreeks bij het dok- en werfbedrijf zijn betrokken, zijn - zoals in het begin van dit overzicht vermeld - ingebracht bij Bronswerk-Fijenoord. De aktiviteiten van deze fabrieken worden thans zelfstandig onder de naam: MACHINE- EN APPARATENFABRIEK „FIJENOORD" verricht, waarbij in versterkte mate aandacht wordt gegeven aan de fabrikage van nieuwe produkten. Naast de produktie van kleine dieselmotoren nam die van gasafsluiters, onder licentie van WKM te Houston (Texas), U.S.A., sterk toe. Tevens werden de eerste opdrachten ontvangen voor roterende compressoren voor gassen, welke onder licentie van De Laval Inc. te Trenton (N.J., U.S.A.) worden vervaardigd. In het kader van de samenwerking met andere afdelingen werd in het bijzonder de produktie van de Ketelmakerij sterk uitgebreid, waarbij de Ketelbouwhal met haar kranen met een gezamenlijk hefvermogen van 150 ton zeer tot haar recht komt. De fabrieken waren gedurende het jaar 1965 over het geheel genomen behoorlijk van werk voorzien. Voorts werden interessante orders verkregen op het gebied van de chemische en petrochemische industrie. Zoals reeds onder Bronswerk-Fijenoord International vermeld, werd in het thans lopende jaar een opdracht ontvangen voor 155 mm houwitsers voor de Koninklijke Landmacht. Naast een groot aantal kleinere opdrachten op het gebied van de algemene machinebouw kwamen de volgende grote opdrachten gereed: 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 25