Jubilea Als ondertitel zou hier misschien boven kunnen staan „Hoe warm het was en hoe velen", want een stralende zon overgoot de werf en deed denken aan een hoog zomerse dag. En dan waren er natuurlijk de 26 jubilarissen, die samen een diensttijd verte genwoordigden van ongeveer 700 jaar. Ir O. J. van der Vorm merkte dan ook op, dat er vele boeken gevuld zouden kunnen worden met verhalen en ge beurtenissen, die in de diensttijd van de jubilarissen zijn voorgevallen. De heer Van der Vorm vervolgde: ,,U hebt een stuk van uw leven met uw werk aan het bedrijf gege ven. Het bedrijf heeft uw werkkracht en toewijding nodig. En dit bedrijf is min of meer uw tweede thuis geworden. U hebt naast minder goede herin neringen ook vele goede bewaard en uit dit goede wordt kracht geput om verder te gaan. Het bedrijf is u bijzonder erkentelijk voor de vele verdiensten,want een groot bedrijf als dit kunnen wij niet leiden zonder een goede kern van „ouwe getrouwen", die door en door bekend zijn met de Omdat uw werk een stuk van uw leven is en nauw verweven met uw bestaan buiten de poort, daarom gehele gang van zaken. U vertegenwoordigt die groep en wij hopen, dat wij tot in de verre toekomst hierop mogen rekenen. De ..receptie" van de jubilarissen. zijn wij blij dat ook het „hoogste gezag" vandaag is meegekomen. Zij zijn uw steun geweest en zij leven toch in het bijzonder mee met uw leven hier in het bedrijf, zodat ook zij zich ongetwijfeld met het bedrijf verbonden voelen. Vandaag dan ook een kleine bloemenhulde aan de dames als blijk van waardering en dankbaarheid." De heer J. F. van Tol, baas van de afdeling Bank werkers M.F. kreeg - als enige 40-jarige - de eerste persoonlijke toespraak van de heer Van der Vorm, waarna hij ijlings in een wachtende auto verdween, die hem op uitnodiging van de burgemeester voor een speciaal doel, waarover u elders in dit nummer meer kunt lezen, naar het stadhuis van Schiedam brengt. Nadat alle jubilarissen een persoonlijke speech, waarbij het vak van de jubilaris goed werd belicht, hadden gekregen, verscheen al gauw een kopje koffie, waarmee vele emoties van deze ochtend tot rust werden gebracht. Y. D. De heer Van der Vorm complimenteert de heer F. A. Koeken 39

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 41