ERE-METAAL 25. De heer L. van Vliet, el. monteur, op 1-4-66 25 jaar in dienst tijdens rnontageiverk- zaamheden. 26. De heer WZandboer, 25 jaar in dienst als schilder op 2-4-66, tijdens het schilderen van een luchtkoker van de Panos" Een kleine deputatie uit ons bedrijf was vrijdag 29 april aanwezig in de aula van het Museum te Schiedam waar de burgemeester aan een aantal in gezetenen een Koninklijke Onderscheiding heeft uitgereikt. Onder hen bevond zich ook een lid van onze bedrijfs- gemeenschap, n.l. de heer J. F. van Tol, baas in de bankwerkerij Reparatie Machinefabriek, die deze dag zijn 40-jarig jubileum bij ons bedrijf vierde. De burgemeester heette allen hartelijk welkom en zei dat het een bijzondere dag was, deze dag vóór de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, omdat op deze dag aan een aantal Nederlanders dat zich in onze Nederlandse gemeenschap ver dienstelijk heeft gemaakt, een Koninklijke Onder scheiding wordt uitgereikt. In verband met dit gebeuren zou hij met Vondel willen zeggen: „De wereld is een schouwtoneel, een ieder werkt en krijgt zijn deel!" Gelukkig is er in onze Nederlandse gemeenschap veel waarde ring voor eikaars werk. Het woord „arbeider" - zegt de burgemeester - is een wonderlijk woord. Het betekent moeite, zorg; maar dan toch wel zó, dat wij ons in deze moeite en zorg tot ontplooiing kunnen brengen. En als we dat goed doen, komt de tijd, dat de gemeen schap haar waardering uitspreekt. Dus deze morgen, krijgen enkelen, naar het woord van Vondel, „hun deel" aldus de burgemeester. Tot onze heer Van Tol zei de burgemeester, dat 46

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 48