AFSCHEID hij, hoewel sinds kort in Schiedam, toch al reeds enige malen in ons bedrijf was geweest. Ik heb daar, sprak hij, bij de viering van de jubilea kun nen zien, dat velen een langdurig dienstverband hebben bij dit bedrijf, dat zo'n goede naam heeft. Ook heb ik vernomen, heer Van Tol, dat daar uw werk op zeer hoge prijs wordt gesteld. En bij deze dank van de directie van Wilton-Fijenoord komt dan nu ook de dank van Hare Majesteit, in de vorm van de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Ik vind het een voor recht u deze te mogen opspelden", besloot de bur gemeester. Bij de gelukwensen, die de heer Van Tol in ont vangst nam, viel het ons weer op, hoe familie en vrienden met vreugde deelden in de eer welke de jubilaris te beurt viel. Namens onze directie heeft de chef van de Repa ratie, de heer W. A. Middendorp, met een waarde rend speechje aan de heer Van Tol de zilveren draagmedaille aangeboden. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, ging ieder weer naar zijn dagelijkse bezigheden, het aan de heer Van Tol en zijn familie overlatende de voor hem toch wel onvergetelijke dag verder te vieren. BI. Onder grote belangstelling heeft op 31 maart de heer A. van Bodegom op de tekenzaal Scheepsbouw af scheid genomen, na ruim 40 jaren in dienst van Wilton-Fijenoord te zijn geweest. In zijn toespraak haalde Ir. L. Wind oude herinne ringen op. Herinneringen van feiten, die hij welis waar niet zelf had meegemaakt, maar die hij uit „overlevering" kende. De heer Van Bodegom was de man van de tankers. Mede door het grote aandeel van hem in dit werk zijn heel wat schepen gebouwd. Ook maakte hij vele ups en downs van het bedrijf mee. De heer Wind vond het jammer, dat de scheidende functionaris nu zijn werkzaamheden ging beëindigen, daar er met zijn vertrek veel ervaring verloren gaat. Maar gelukkig is er één troost: „Hij heeft veel van zijn kennis aan jongeren kunnen overdragen". De heer Wind dankte hem tevens voor het vele werk, dat hij al die jaren voor het bedrijf heeft verricht. Spreker overhandigde de heer Van Bodegom vele mooie cadeaus, namens diverse medewerkers. En be halve de waardering voor de heer Van Bodegom was er ook de hulde voor diens echtgenote. Hierna nam de heer J. Henzei het woord. Hij her innerde aan het feit, dat het op 1 november 40 jaar geleden zal zijn, dat hij bij De Rotterdamsche Droog dok Maatschappij voor het eerst kennis met hem maakte en het toeval wilde, dat hij hem op 1 februari 1928 weer bij Wilton ontmoette. Jarenlang heeft hij met hem samengewerkt, uit deze samenwerking ont stond een grote vriendschap. Hiervoor dankte hij de heer Van Bodegom en hij hoopte, dat het hem vergund zou worden nog vele jaren met zijn vrouw en kinderen in goede gezondheid van zijn pensioen te genieten. 47

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 49