bedrijven te Schiedam en Rotterdam kwam het tot een korte staking. Eerst per 1 juli 1965 kon de nieuwe C.A.O., die een looptijd heeft tot 1 november 1968, worden afgesloten en op grond daarvan konden de lonen en salarissen worden verhoogd. Verder werd voor het jaar 1965 een extra uitkering van 2 van het jaarloon/salaris overeengekomen. De krachtens wettelijke voorschriften en collectieve arbeidsovereenkomsten verplichte sociale lasten en de verleende voorzieningen bedroegen 21.704.000— (vorig jaar 18.897.000.—). Aan het slot van dit gedeelte van het verslag wordt de Ondernemingsraden dank gebracht voor de goede samenwerking gedurende het verslagjaar. DEELNEMINGEN Door overname van Machinefabriek en Ingenieursbureau Gebr. Kwant N.V. te Sneek en Möring Steenaart N.V. te Nijkerk werden de deelnemingen belangrijk uitgebreid. Het produktieprogramma van beide ondernemingen past uitstekend in het programma van de W.F.B.-groep. Verder kwam een overeenkomst tot stand met Hewitt-Robins Incorporated te Stamford, Connecticut (U.S.A.) om een reeds jaren bestaande samenwerking een meer definitieve basis te geven. Aan de werf Lisnave Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L. te Lissabon werd een verdere lening ten bedrage van 651.040,verstrekt. De bouw van deze werf zal, naar wordt verwacht, in 1967 worden voltooid. INVESTERINGEN Het grote gegraven reparatiedok 8 blijkt driekwart gedeelte van het totaal aan investeringen te hebben opgeslokt. Een bedrag van bijna 17,5 miljoen gulden was daarvoor in het afgelopen jaar nodig, waardoor het totaal aan uitgaven voor de bouw van het dok per ultimo 1965 was aangegroeid tot bijna 43 miljoen gulden. Zoals inmiddels bekend gemaakt, zal het dok op 21 juni 1966 in gebruik worden genomen en dan zullen de totale bouwkosten ongeveer 51 miljoen gulden hebben bedragen. De accommodatie van de werf zal dan belangrijk uitgebreid zijn, want dan kunnen tankers met een draagvermogen van 150.000 ton worden opgenomen. Om een idee te krijgen van de omvang van dergelijke tankers diene, dat de Shell tanker „Diadema", die op de werf in aanbouw is en in de werfhaven ligt, een draagvermogen heeft van pl.m. 64.000 ton. Een bedrag van bijna 6/4 miljoen gulden werd bij de werkmaatschappijen geïnvesteerd in gebouwen, werktuigen en installaties.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 5