FINANCIËN Onder dit hoofd lezen we o.a. dat in verband met de fusie het reglement voor de winstdeling voor het C.A.O.-personeel werd aangepast en wel zodanig, dat materieel de bestaande overeenkomst werd gehandhaafd. In de post Uitkeringen aan Personeel ad. 4.867.000,is ook begrepen de winst uitkering aan het personeel, dat buiten de C.A.O. valt. Het saldo van de bedrijfsrekening, vermeerderd met het saldo van de overige baten en lasten over 1965, bedraagt 5.057.999,en is ongeveer gelijk aan dat over 1964. Hieruit wordt een onveranderd dividend van 12% uitgekeerd. VOORUITZICHTEN Over de vooruitzichten lezen we in het verslag, dat de tot de W.F.B.-groep behorende ondernemingen goed van werk zijn voorzien. De verbreding van de industriële basis heeft de vennootschap minder kwetsbaar gemaakt en de zich geleidelijk voltrekkende verbetering in de efficiëncy van de bedrijven zal van gunstige invloed op de resultaten zijn. Hiertegenover staan echter de voortdurend stijgende loonkosten en het tekort aan personeel. Verwacht wordt echter dat de ongunstige factoren voor een belangrijk deel zullen worden opgevangen door de hiervoren vermelde gunstige factoren. Op langere termijn zal, aldus het verslag, als resultaat van de fusie, een betere bezettingsgraad worden bereikt. De onlangs ontvangen opdrachten voor de bedrijven te Schiedam zijn in dit verband van grote waarde. De toekomst wordt dan ook met vertrouwen tegemoetgezien, Het verslag vervolgt dan met een algemene inleiding en een opsomming van de aktiviteiten in het afgelopen jaar van de beide werkmaatschappijen. Als eerste de: DOK. EN WERF-MAATSCHAPPIJ WILTON-FIJENOORD N.V. ALGEMEEN De werkbezetting heeft zich, aldus begint dit gedeelte van het verslag, op een gunstig peil bewogen, hetgeen mede een gevolg is van de structuur van de werf, waar reparatie en nieuwbouw een grote mate van flexibiliteit ten opzichte van elkaar hebben. De afdeling nieuwbouw heeft voorts aktiviteiten ontplooid op het gebied van oliebooreilanden, bijzondere schepen e.d., waarvoor opdrachten veelal slechts met zeer korte levertijden kunnen worden verkregen. Dit heeft uiteraard veel van het aanpassingsvermogen van deze afdeling gevraagd. Dit gewijzigde produktiepatroon is echter noodzakelijk om minder gevoelig te zijn voor de algemene marktprijzen voor nieuwbouw, waarin weinig 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 6