bouwwerk in elkaar hebben kunnen zetten, dat ik het elke keer weer met plezier doe". „En dan speel ik voor ze", zegt burgemees- ter-beiaardier. „Ik vertel over het handspel, ik leg het automatische spel uit en voor je het weet is er anderhalf uur voorbij". Klok terug Hoe werd die enige burgemeester van Neder land, die een klokkenspel bespeelt, beiaardier? „Eigenlijk een lang verhaal, maar ik zal het kort houden", legt hijzelf uit. En dan komt het gewone voorval, waar niemand op dat moment een beiaard-bespelende burgemeester uit had kunnen toveren. Bijna twintig jaar geleden werd de heer Meuwese burgemeester van Hilvarenbeek. Er was natuurlijk een toespraak van een van de wethouders en hij zei ook, dat Hilvarenbeek altijd een mooi carillon had bezeten, maar dat de klokken in de oorlog door de bezetter wa ren geroofd. „We zouden graag een carillon terug hebben", zei de wethouder. Een paar weken na zijn installatie als burge meester vonden de gemeentenaren van Hilva renbeek een circulaire in de bus. „De klok moet terug", zeiden de mensen op straat tegen elkaar en ze voegden de daad bij die opmerking: in veertien dagen werd er vijf duizend gulden neergeteld. „Dat was 1946, vergeet dat niet", zegt burgemeester Meuwese; „dat was een hoop geld in die tijd; moogt u vergelijken met vijftien mille nu". Do, re, mi, fa, sol Toen werd het de heer Meuwese helemaal ernst. Hij oriënteerde zich uitvoerig, ging bij beiaardiers op bezoek, liet offertes maken en De groep Bedrijfsschoolleerlingen vóór de Petruskerk in Hilvarenbeek. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 4