Juni-jubilea u mij vraagt of ik concerten geef, dan zeg ik: neen, ik geef geen concerten. Ik speel wanneer ik zin heb. Met sinterklaas en kerstmis en op mooie zomeravonden, wanneer de mensen op het Vrijthof wandelen. Dan is het leuk wan neer ze van de toren melodietjes horen, die ze kunnen meeneuriën. Er was hier laatst een Zuidafrikaanse toerist. Hij wilde geen klomp jes meenemen uit ons land, maar een bandop name van ons klokkenspel. Toen heb ik ge speeld". Ja, toen speelde burgemeester-beiaardier het zelfde liedje dat hij ook speelt voor „de jon gens van Wilton-Fijenoord". Hetzelfde liedje, dat hem in een beetje romantische sfeer brengt wanneer hij op een augustusavond hoog in zijn toren - zestig meter boven zijn gemeentenaren - voor de op het Vrijthof pink-aan-pink lopende paartjes of de ouderen op een bank „Home sweet home" ten gehore brengt. „Het is fascinerend wanneer je een keer boven bent", zucht de exclusieve beiaardier van Hil- varenbeek. P. W. RUSSEL Nou welen ze eindelijk waar de klepel hangt!" De maand juni had een record aantal jubilarissen, het waren er 36. Ir O. J. van der Vorm heet allen hartelijk welkom bij deze gebeurtenis en voegt eraan toe, dat het nog nooit is voorgekomen, dat een zo grote groep jubilarissen bij elkaar kwam. Hij ver volgt: er zijn bijna 900 dienstjaren vertegenwoor digd en het is uit de grond van ons directiehart dat wij hierop bijzonder trots zijn. Voor de jubilarissen is het een bijzondere dag; men staat een ogenblik stil en blikt terug op alles wat er in de afgelopen periode is gebeurd. Waarschijnlijk zullen de goede dingen het sterkst in uw herinnering leven en dat hebben we nodig om straks weer verder te gaan. Degenen, die zo'n periode achter zich hebben, heb ben de groei van ons bedrijf meegemaakt en ik meen te mogen veronderstellen, dat ook zij een gevoel van voldaanheid niet zullen kunnen onderdrukken. Men heeft een stuk van zijn leven hier doorgebracht en men is min of meer met het bedrijf vergroeid. Het is deze groep van medewerkers, die de kern van ons bedrijf uitmaken, de pilaren waarop wij steunen bij de verdere uitbouw van ons bedrijf. Dat ook de dames vandaag aanwezig zijn, stemt ons verheugd, want het thuisfront speelt een zeer grote, indirecte rol in het leven van onze medewerkers. Daarom willen wij vandaag graag een woord van waardering laten horen voor de steun, die wij van het thuisfront mochten ontvangen. De lange rij jubilarissen werd geopend door mejuffrouw Wvan der Kruit. Na met enige trots het nieuwe dok te hebben aan gehaald, introduceerde de heer Van der Vorm het nieuwe WFB-speldje, dat voor de eerste maal werd uitgereikt op 18 juni aan een van de leden van de Raad van Bestuur, ir C. J. Andriessen, bij diens 25-jarig jubileum. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 6