Officiële mededelingen Functiewijzigingen Bedrijfsdienst bij de pop grijsachtig is en bij de man een rose-achti- ge grijze kleur vertoont. Hun roepgeluiden zijn dezelfde en bij opwinding ma ken zij daarbij schokkende bewegingen. De kop gaat dan op-en-neer. De man zingt. Dat is iets wat de pop niet doet. De aanhef van zo'n lied lijkt in het begin op dat van de kanarie, maar het lied gaat vlug over in een gerekt tsjiet. Als zij tot broeden overgaan, liefst in een niet te klei ne volière, nemen zij meestal een gesloten nestkasje met invlieggat, dat zij zelf vol slepen met gedroogd gras en daarna van binnen stofferen met zachte dons veertjes. De broedtijd duurt 14 dagen en het aantal eieren is meestal 5 stuks. De eieren hebben een helder witte kleur. De jongen zijn na het uitkomen vrij donker van kleur, met plukjes wit dons. Opvallend is de rand van het bekje, dat een blauw fosforiserend randje heeft, wat er natuurlijk op wijst, dat hun broedplaats in de na tuur ook vrij donker is en de ouders dus bij het bin nengaan van het nest in het practisch donker direct de plaats laat zien, waar zij het voedsel in moeten de poneren. De voeding is: milletzaad, gierst, witzaad gemengd met een druppeltje levertraan, terwijl, als de jongen er zijn, wat eivoer en een stukje brood in melk ge weekt niet mag ontbreken. Tevens moet er voor de spitsstaarten altijd kalk voor radig zijn in de vorm van gemalen oestergrit of eier schalen. Niet altijd lukt de broed bij de dieren even goed en het meeste succes wordt vaak bereikt in de buitenvolière waar de man, vaak te fel, het broedge bied verdedigt. Het is mij vaak opgevallen, dat de jongen naar ver houding tot andere vogels vrij lang in het nest blijven en na het uitvliegen nog wel lang bij de ouden blij ven voor ze zelfstandig zijn. De meest zekere weg is wel, om te wachten tot de sna vel van de jonge vogels gaat verkleuren, want die is bij hen nog zwart en bij de ouden mooi koraal-rood. Zodra de zwarte kleur dus gaat verdwijnen, is dat het teken, dat de jongen zelfstandig zijn en bij de ouden vandaan kunnen, daarna volgt dan nog de rui en zij vormen dan een sieraad, waarop elke vogelliefhebber met recht trots kan zijn. P. C. de Grauw. Per 1 november a.s. zullen in de Bedrijfsdienst in verband met overplaatsing van de heer Mr. J. A. van Sandick naar Bronswerk-Fijenoord International en samenvoeging van de afdelingen Onderhoud en Elek- tro tot de afdeling Technische Dienst, de volgende functiewijzigingen plaatsvinden: Bedrijfsdienst. De heer H. Roozendaal wordt benoemd tot Hoofd Bedrijfsdienst. Technische Dienst. De heer A. Marcus wordt benoemd tot Chef Tech nische Dienst. De heer Th. Kuipers zal tot zijn pensionering, eind januari 1967, de heer Marcus terzijde staan. De werkplaatsen Onderhoud en Elektro worden sa mengevoegd tot één centrale werkplaats, genaamd Werkplaats Technische Dienst, die wordt onderge bracht in de huidige werkplaats Onderhoud. De heer F. F. Mattern Jr. wordt benoemd tot Chef Werkplaats Technische Dienst, tevens plaatsvervan ger van de Chef Technische Dienst. Voorts zal worden ingesteld een Technisch Bureau onder leiding van de Chef Technische Dienst. Dit Technisch Bureau wordt gevormd door de heren: G. A. J. Bolder, belast met het beheer over Elektro Outillage. A. Schouten, plaatsvervanger van de heer Bolder. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 19