Met ingang van 21 oktober jl. is het telefoonnummer van Bronswerk-Fijenoord International Stationsplein 2 Schiedam 15 6411 en van Aardgas Service N.V. die in hetzelfde gebouw gevestigd is: 15 69 44 WILLY WILTON-FONDS Ontvangsten: 1038,75 Schiedam 45,40 Rotterdam 5,70 Fijenoord 1089,85 totaal (opbrengst verkoop klein materiaal) veren meegeweven. Daar was gemakkelijk aan te komen. De natuurlijke bonte kleuren van de tro pische vogels vormden het motief. De wol voor de poncho levert de llama en het schaap die op de hoogvlakten van het Andesge- bergte worden gehouden. Ter versiering werd, aan de rand van het kleding stuk een veren rand als franje bevestigd. Het vastnaaien van sommige delen gebeurde met een sterke doorn. Het aannaaien is dan ook niet al tijd even onzichtbaar gebeurd. In de weefkunst, in de poncho, vinden we alle kleuren van wit tot don kerbruin: geel, okerkleur, roest en roodbruin, soms iets groen of zwart. Het zijn de kleuren van de aarde en het leem. Bijna alle motieven zijn naar de natuur: vogels en vissen, ezeltjes, honden, een slang, pijl en boog, een knots. Daarnaast zien we geometrische figuren. Niet altijd even gemakkelijk te herkennen. Vreemd genoeg, nooit bloemen of bladeren. Nooit bomen of planten. Mogen het riet en het gras dan alleen fluisteren in hun droefklinkende liederen? Natuurlijk mag je wel een liedje op je ezeltje zin gen of zo maar een schreeuw van vreugde geven, of van verdriet. En soms gebeurt dat ook. Nora Petit 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 22