VERENIGING AFDELING HARMONIE Begunstigd door zeer goede weersomstandigheden is op zaterdag 10 september jl. te Schiedam het jaarlijkse drumbandconcours gehouden. Dit con cours, georganiseerd door de Schiedamse Gemeen schap, is in de loop der jaren uitgegroeid tot een belangrijk evenement. Evenals andere jaren was de organisatie weer uit stekend en de deelneming groot, zodat de kans op een succesvolle dag bij voorbaat verzekerd was. Het spreekt welhaast vanzelf, dat het tamboerkorps van onze harmonie aan een dergelijk gebeuren in eigen woonplaats heeft deelgenomen. Er stond deze keer heel wat op het spel. In het vorige jaar werd in de eerste afdeling het hoogste aantal punten be haald, hetgeen betekende, dat men in het bezit kwam van de wisselbeker. Deze moest thans ver dedigd worden, hetgeen een zware opgave was. Men was echter van plan zijn huid zo duur moge lijk te verkopen. Gedurende enkele maanden is er zeer hard gestudeerd en toen de dag van het con cours aanbrak, was men vol goede moed. Het resultaat was echter boven alle verwachtingen. De jury, bestaande uit vier ervaren personen op dit gebied, honoreerde de lopend uitgevoerde mars met 70 punten en de stilstaand uitgevoerde mars met 741 punten. Dit maakte totaal 1441 punten, hetgeen betekende een eerste prijs met lof van de jury en wederom het hoogste aantal punten. De wisselbeker was dus met succes verdedigd. Het hoeft geen betoog, dat de vreugde bij allen zeer groot was. Wij brengen ook langs deze weg hulde aan onze tamboers en niet in het minst aan hun instructeur, de heer Meijer. Aan het eind van de middag volgde een défilé voor de burgemeester van Schiedam, waaraan alle deel nemers medewerkten. Zo werd 10 september niet alleen voor ons doch voor geheel Schiedam een zeer geslaagde dag. Het bestuur. MET DE HARMONIE OP PAD Het was zaterdagmorgen, 24 september, nog erg vroeg toen vier EVAG-bussen richting Amersfoort reden met aan boord de leden van de Harmonie en Drumband met hun echtgenoten en enkele ge nodigden. De zon liet helaas die dag verstek gaan en aan de kleuren van bomen en struiken was reeds duidelijk te zien, dat de zomer voorbij was. Nochtans was iedereen erg opgewekt en werden van alle kanten vakantie-ervaringen uitgewisseld. In Amersfoort werd gestopt en reikhalzend werd uitgezien naar de koffie, daar de meeste mensen al heel vroeg uit de veren waren. Wat een teleurstel ling toen bleek, dat men niet op de Harmonie had gerekend. Dit ongemak werd echter zeer sportief genomen en na veel improvisatie van beide kanten, had een ieder toch een kopje koffie voor zich staan. Op het programma stond een bezoek aan het Sana torium Hellendoorn, waar voor de patiënten een concert zou worden gegeven. Maar ook dit zou niet zo'n vlot verloop hebben, daar bij Holten de weg was omgelegd en de chauffeurs via binnenwegen de weg naar het sanatorium moesten zien te vinden. Een pluim voor de chauffeurs is zeker op zijn plaats. In Hellendoorn zat men popelend te wachten en het duurde dan ook niet lang of de Harmonie was ge formeerd. De omgeving van het sanatorium is prachtig en de stilte kan men horen. Het is dan vreemd om je te realiseren, dat er steden zijn vol met bromfietsen, auto's en gillende juke-boxes. Men is hier min of meer afgesloten van de buiten wereld en voor de patiënten is de komst van de Harmonie een plezierige afwisseling met de rui sende bomen en vallende bladeren. Na de eerste maten van een pittige mars, was het moeilijk om uit te maken wie er meer genoten, de patiënten of de leden van het orkest, die zo enthou siast werden ontvangen. Ook doktoren en verple gend personeel lieten zich hierbij niet onbetuigd. Dit bewijst eens te meer, dat het niet noodzakelijk is om sterren van wereldnaam aan te trekken om je medemensen een paar gezellige uurtjes te bezorgen. Het afscheid was hartelijk en de staf van het sana torium was bijzonder dankbaar voor het feit, dat men zo'n verre reis had ondernomen om een kleine groep mensen weer wat kleur in hun moeilijk en eentonig bestaan te geven. Graag sluit ik mij hierbij aan en hoop, dat de Har monie dit nog lang zal volhouden. Y. D. AFDELING TENNIS Met het Clubtoernooi en de uitwedstrijd tegen Cockerill-Hoboken op 1 oktober j.l. werd het ten- nisseizoen 1966 besloten. De ontvangst in het „Kasteeltje" te Hoboken was geweldig en de boven-moerdijkers voelden zich er meteen thuis. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 24