Diploma's Bedrijfsschool „De taal van de Overheid is wel wat ingewikkeld", vond ir B. Wilton, toen hij op vrijdag 7 oktober in de kantine van W.F. sprak tijdens de bijeen komst, waar aan 86 leerlingen van de Bedrijfs school de diploma's werden uitgereikt. Toch was ir Wilton ingenomen met die moeilijke taal. „Ik wil u er namelijk deelgenoot van maken", zei hij tegen de geslaagden en de talrijke ouders, die waren meegekomen, „dat wij een brief hebben ont vangen van de Directeur-Generaal van het Mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. En die brief houdt de erkenning in van onze Be drijfsschool door de Overheid". De heer Wilton ging wat dieper in op het belang van deze erkenning. Hij vervolgde: „Ik ben vooral de staf en leraren van de school dankbaar. Door hun werk immers hebben we dit bereikt. Maar aan de andere kant zijn we ook de jongens erkentelijk. Eveneens de leerlingen, die reeds lang in het bezit zijn van een diploma. Er is jaren aan gewerkt en naar gestreefd om dit doel te bereiken. Door geza menlijke inspanning is het zover gekomen. Ieder een heeft er aan meegewerkt". Vervolgens toonde hij aan, dat men er nog niet is. Zijn gedachten gang was als het ware: men moet niet op zijn lauweren gaan rusten. Daarom meende hij: „Nu dragen wij een zware verantwoordelijk heid. Immers, wat je hebt, moet je ook nog zien te houden. De vlag is omhoog gebracht, die moet hoog gehouden blijven". Tevoren had de chef van de Bedrijfsschool, de heer W. G. E. Valk, de aanwezigen in de gezellig aan geklede kantine welkom geheten. („Ik ben blij, dat ik dat niet heb hoeven te doen", zou ir Wilton later lachend opmerken, „want ik zou zeker een paar namen vergeten. Maar de heer Valk doet het voortreffelijk"). Er waren dan ook naast de leerlingen en hun ouders een hele reeks genodigden, onder wie: het lid van de directie van Wilton-Fijenoord, de heer C. H. Meeuwisse, het hoofd van de personeels dienst, de heer J. Th. Corver, een deputatie van de Ondernemingsraad, de inspecteur van het onder wijs in Schiedam, de heer C. Kamp, consulenten van het Bemetel- en V.E.V.-onderwijs, afgevaar digden van het Arbeidsbureau en mensen uit diverse andere onderwijskringen, zoals hoofden van scholen. „Zoals de traditie wil, zal ik iets vertellen over het afgelopen schooljaar", sprak de heer Valk. Hij wees erop, dat de zomervakantie dit jaar met een week was uitgebreid. „Ook hebben wij een be staande regeling verjongd, waardoor het mogelijk is, dat een leerling van ons, als hij eenmaal 25 jaar is, een maximaal bedrag van 1000,van ons bedrijf op zijn spaarboekje heeft. Tegen die tijd kan hij aan een huwelijksreis toe zijn", grapte hij. Voorts tipte hij de geslaagde zomervakantie aan. Het vakantiekamp telde 1650 overnachtingen. Dit jaar zijn er voor de school 126 inschrijvingen. Dat getal ontlokte later de heer B. Blommers van de Ondernemingsraad de opmerking: „Ik begrijp niet hoe de heer Valk altijd zoveel leerlingen bij elkaar krijgt!" De chef van de Bedrijfsschool roer de tevens nog twee andere (nieuwe) cursussen van de school aan. Namelijk: een (nu officiële) avond cursus voor het uitgebreid Bemetel-examen („Voor jongens die her-examen doen en voor andere leer lingen, van wie wij denken, dat zij in staat zijn deze opleiding te volgen") en een cursus technisch Engels. Ir B. Wilton met Bertus de ]ong. foto: C. M. Tholens. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 3