f. de Groot, ir B. Wilton, M. Nieuwstraten, H. L. N. van der Ree, J. Kruidenier en H. Zandwijk. foto: C. M. Tholens. Na gewezen te hebben op de erkenning van de school („Die erkenning kan worden ingetrokken als de school niet meer zou voldoen aan de door de Overheid gestelde criteria"), ging ir Wilton over tot de prijsuitreiking. Een prijs (een boekwerk uit de Parool/Life We tenschap-serie) kregen die leerlingen, die de beste examenresultaten hadden behaald. Voor het Bemetel- A-dipioma was het H. Zandwijk, voor het uitge breid Bemetel A-diploma J. de Groot, voor het V.E.V.-diploma H. L. N. van der Ree en voor het uitgebreid W.F. - diploma J. Kruidenier en M. Nieuwstraten, die beiden gelijke examenresultaten op hun naam brachten. De heer Wilton maakte van zijn speech een aan trekkelijk geheel door ernst te kruiden met hier en daar een snuifje humor. Tegen de leerlingen zei hij: „Het is voor jullie een inspanning geweest. Als je wat ouder bent, zal je pas beseffen hoe fijn het is iets bereikt te hebben. Dan zal je voelen hoe- 2 veel je in die schoolgemeenschap hebt opgedaan. Dat merk je eerst als je in die kille maatschappij treedt. Hoewel: kilNee, dat was vroeger zo. Tegenwoordig is dat heel wat veranderd". Hij overhandigde H. N. de Jong als stoffelijk blijk van waardering een taart. Deze leerling heeft als 1750ste scholier bij W.F. een diploma verworven. „De eerste die dat presteerde was Leendert Koud- staal. Die haalde op 26 november 1928 als eerste van 3 leerlingen een diploma", vertelde de heer Wilton. Hij vervolgde: „Nu zit er iemand met de zelfde achternaam in de zaal. Het is een broer van die eerste leerling en op het ogenblik consulent bij het onderwijs. „Zo zie je maar", schertste hij, „dat onze opleiding zó goed is, dat zelfs een broer van een geslaagde in het onderwijs terecht is geko men De leerlingen ontvingen het diploma uit handen van de heer Valk. Nadrukkelijk wees deze erop, dat er in feite nog twee bouwstenen aan het di-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 4