Jubilea DRAAIEN A. Bochove, A. Figée, B. C. Verbrugge 2, C. J. v. d. Schee 2. J. L. Schot, C. v. d. Pol 2. FREZEN P. van den Engel U uitsluitend Uitgebreid Bemetel, J. de Jonge 2. SCHAVEN P. J. Wolf. MACHINEBANKWERKEN (Handbewerking) C. A. Acda 1, A. J. v. Bochove 1, D. van Diejen 1, J. de Groot 1, P. H. Kers x, P. Maat H. Meerman P. H. v. d. Meiracker A. B. Meyer, P. A. M. Neger V H. Scheep maker, L. v. d. Stek, H. Bleker 2, W. Swart x, B. Matthijssen, N. Bal 2, J. Boer, J. H. L. v. d. Harg 2, A. H. M. Hoen derkamp 2, J. Kruidenier 2, C. Wolterman 2, L. W. Zonne veld 2 P. Hoek 1: uitsluitend Uitgebreid Bemetel, J. P. Droge U uitsluitend Uitgebreid Bemetel. SCHEEPSBESCHIETEN J. A. Huibers A. J. Kany T. v. d. Velde H. Zand wijk L BOOGLASSEN R. J. Trooster, C. P. van Buel 2, G. J. Cooyman, H. de Groot, W. G. H. Koster. SEKTIEBOUW EN AFSCHRIJVEN IN DE SCHEEPSBOUW J. F. Gordemans J. W. Goudemond, J. W. Houtman, H. Koning, M. L. Kramer, O. van Lent, J. den Ouden, J. P. Ouwens. A. F. J. Schulzgen, G. J. Bonninga, MEETCURSUS F. G. Beukers, P. W. A. Damen, G. H. Jansen, H. M. G. Kuyten, J. W. van Linden, A. Noorlander, H. J. Stoop, M. J. van Tiel, H. P. Christina, G. S. Dania, R. Êringaard, J. A. Farro, A. M. Hakhoff, S. K. Hammer, J. A. Hellburg, A. M. Hoogstad, W. P. Jansson, Chr. de Jong, H. de Koning, P. L. v. d. Kraan, D. F. Lambillion, H. H. van Leeuwen, J. Notenboom, R. M. Ortega, J. F. H. Schrumpf, L. Spek, L. v. d. Stek, A. van den Velde, J. C. Willems, K. Winter. V. E.V. M. Nieuwstraten 2, H. L. N. van der Ree Namens de directies van Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord heet de heer C. Ff. Meeuwisse de jubilarissen met hun echtgenoten van harte welkom. Er zijn deze maand maar negen jubilaris sen, hetgeen ten opzichte van de vorige maanden bepaald weinig te noemen is. De heer Meeuwisse merkt op, dat het vandaag een belangrijke dag is, omdat men terugblikt op een 40- resp. 25-jarige carrière, waarin hoogtepunten, maar eveneens dieptepunten voorkwamen. Hij vergelijkt dan de crisisjaren en de oorlogstijd De heer A. Al. Visser, chef-correspondent Reparatie-afdeling, wordt hier bij zijn 40-jarig jubileum door de heer C. H. Meeuwisse toegesproken. Het was voor de heer Visser tevens het afscheid van zijn werkkring in verband met het bereiken van de (si-jarige leeftijd. met de tegenwoordige welvaartstaat. Wij zien, aldus spreker, een grote vooruitgang voor wat be treft de sociale zekerheid, de werkomstandigheden, enz. Het zijn allemaal pluspunten, die vandaag vermeldenswaard zijn. Maar ondanks deze sociale vooruitgang zijn er helaas ook minpunten aan te wijzen. Het is voor geen van u een geheim, dat in geheel West-Europa een grote onverschilligheid bij de mensen heerst ten opzichte van het werk en de werkgever. Ook in ons bedrijf laten efficiency en productiviteit wel wat te wensen over. Ik hoop, dat dit zal veranderen. Als wij de welvaartstaat willen behouden, zal er iets aan gedaan moeten worden en wij zullen er allen aan moeten mee werken. Na deze critische beschouwing vervolgt de heer Meeuwisse, dat in de loop der tijden het bedrijf steeds verder is uitgegroeid. En dit dank zij de jubilarissen, die de kern zijn geweest waardoor het bedrijf kon worden tot dat wat het nu is. Nie mand van u kan zeggen, dat heb "ik" gedaan, het is tot stand gekomen door de samenwerking van allen: trouw aan het bedrijf, trouw aan de gemeen schap. Het is hiervoor dat de heer Meeuwisse de jubilarissen bedankt. Ook spreekt hij zijn dank uit aan de dames, die geen werkneemsters zijn in de zin van de wet, maar die actieve medewerksters zijn, die er voor zorgden dat de heren hun taak goed konden ver richten. Vervolgens spreekt de heer Meeuwisse de heer A. M. Visser toe, die 40 jaar in dienst is als chef correspondent, afd. Reparatie en voor wie het van daag de laatste dag is, daar hij de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. „Partir, c'est mourir un 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 6