„Condo" Lange tijd is de Condo" ex „Rona Star' op onze werf een vertrouwd beeld geweest. Alle WF-ers weten hoe dit bij een zware ontploffing hevig gehavende vaartuig bij ons werd omge bouwd en verlengd. Gedurende die tijd leverde dit schip in de di verse ivereldhavens dus noodgedwongen geen vertrouwd beeld op. Maar op 2 september ver trok het Noorse schip na een geslaagde proef tocht van onze werf. Het was echter niet de laatste keer, dat de „Condo" gebruik maakte van de Nieuwe Water weg. Onlangs loste zij na haar eerste reis haar lading in Rotterdam. te zijn. Volgens de nu gebruikte methode is het resultaat beter. Aanmoedigingspremie 15, Idee 1087 Ingediend door P. G. S. Andere bewerkingswijze voor het maken van expan siestukken. In feite heeft het idee alleen betrekking op expansie stukken voor reparatieschepen. De moeilijkheid is echter, dat hierbij grote verscheidenheid optreedt in golfhoogte en -breedte. De zaak wordt ook vrij kostbaar omdat men de be schikking moet hebben over diverse kostbare ma trijzen. Om deze reden wordt dit idee niet uitge voerd. Aanmoedigingspremie 15, Idee 1089 Ingediend door P. G. v. d. N. Het electrisch aflassen van profielen aan schotten. Inzender meent door plaat en profiel op een spe ciale manier vast te zetten, het kromtrekken tijdens het lassen te voorkomen. Dit blijkt geen kwaliteits verbetering te geven, terwijl de kosten aanzienlijk hoger worden. Aanmoedigingspremie 15, Idee 1092 Ingediend door P. K. Verbetering waterkering aan boord van nieuw bouwschepen. Dit blijkt verschillende voordelen te geven en is bovendien kostenbesparend. Premie 75, A. P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 11