Bouw van de nieuwe sleepboot Bouw van de „Westerkerk" Het zal niet lang meer duren of één van onze laatste twee stoom- sleepboten, de ,,Drydock IV' die inmiddels uit de vaart is genomen, zal worden vervangen. Immers, de bouw van de nieuwe sleepboot ge woon op de kant naast de grote helling vordert goed. Al op 15 december zal het schip in het water worden getild" om in de vaart gebracht te worden. De foto toont hoe het dekhuis wordt aangebracht. De bouw van dit schip - een zusterschip van de reeds bestaande - en het afvoeren van de oude sloomsleepbool bete kenen een verdere voortgang in de modernisering van onze slepers. Het aanbrengen van een sectie. Op helling VI heerst een dynamische bedrijvigheid. Hier vorderen gestaag de werkzaamheden aan de „Westerkerk", een door ons, onder bouwnr. 790, te bouwen enkelschroef-motor-vrachtschip, bestemd voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij. Zoals bijgaande foto's laten zien, zijn er al ver scheidene sekties aangebracht. Ook bij dit schip wordt sektiebouw toegepast. In de werkplaatsen vindt de samenstelling van sec ties plaats, zoals deze op de werktekeningen zijn aangegeven. Op 17 augustus j.l. vond de kiellegging plaats door het op de kielstoppings aanbrengen van de eerste vlaksectie. Sindsdien is er regelmatig doorgebouwd. Hierbij valt op, dat de bouw van het schip zich allereerst op het achterschip richt. Dit geschiedt met de vooropgezette bedoeling om het gebied van de motorkamer zo spoedig mogelijk gereed te heb ben voor onze afdeling Werktuigbouw. Als dit nummer verschijnt zijn de werkzaamheden zowel in de werkplaatsen als op de helling weer een stapje verder gekomen naar het einddoel, de voltooiing van het schip. 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 12