FOUT Veiligheidscompetities VAN OUD OP NIEUW Met het oog op het in de naaste toekomst invoe ren van een nieuwe - in een andere vorm gegoten - veiligheidscompetitie, delen wij mede, dat op 21 december a.s. de nog lopende competities worden beëindigd. Dit geldt niet voor de veiligheidscom petitie van de Bedrijfsschool. Het betreft de volgende afdelingen: Branders, Ketelmakers, Kokers, Koperslagers repa ratie en IJzerwerkers reparatie. Voor de groep met het grootste aantal veilige da gen op het scorebord is dan nog een herinnering beschikbaar. Willen de competitieleiders van genoemde afdelin gen 2ich op 20 december in verbinding stellen met de veiligheidsdienst om de afwikkeling van de com petities te regelen Over opzet en uitvoering van de nieuw in te voe ren competitie volgen nadere publicaties. Onder het motto „Van oud op nieuw" is het Verbond voor Veilig Verkeer, in nauw overleg met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de weggebruiker gaan voorlichten over het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens (RVV), dat 1 januari a.s. van kracht wordt. Het Verbond besteedt speciale aandacht aan die onderdelen van het RVV welke de ver keersveiligheid betreffen. Deze voorlichting valt uiteen in: artikelen in couranten en pe riodieken; mogelijk via radio en door middel van korte filmpjes via de televisie over de zenders Nederland I en II. Voorts zal de voorlichting over het nieuwe RVV onder steund worden door een in december te verschijnen „Ver- keerscode", een uitgave van het Verbond voor Veilig Ver keer in samenwerking met de ANWB. AVRO-televisie zal in december één van haar pro gramma's wijden aan deze po pulaire vertaling van de ver- keersvoorschriften. Met het oog op de steeds gro ter wordende verkeersdichtheid is het van het grootste belang deze voorlichting te volgen en zich een en ander zo goed mo gelijk eigen te maken. A. P. Op kruispunten moet het afbuigende verkeer aan overstekende voetgangers onbelemmerde doorgang verlenen, ook al is er geen zebrapad. Dat houdt natuurlijk niet in dat voetgangers nu maar blin delings kunnen oversteken! Een redelijk samenspel fussen automo bilist en voetganger blijft geboden I 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 18