Jubilea of keert. Vooral in de oudejaarsnacht als we in de vreemde zijn." o Een vrije vertaling van de Ierse ballade volgt hier onder. Heer, laat mij Uw kruis voor Ierland dragen nu het uur van haar beproeving nadert En, zo smart en wee van het offer door dierbare kameraden wordt gedragen, Heer, neemt U mij uit die grote menigte die hun offer geven Er zijn zovelen, nog minder bereid hoewel ook verlangend met allen die staan voor de poort der eeuwigheid dat Ierland verschoond mag blijven. Laat mij Uw kruis voor Ierland dragen Voor het Ierland dat in tranen is gedrenkt Voor hen wier hogere leeftijd een stempel drukt op 't gelaat. En voor het kind dat in haar prille jeugd nog staat Voor hen die verdreven 2ijn van hun gulden velden Voor de veelvuldige hoop die wij op haar toe komst stelden Heer, laat mij Uw kruis voor Ierland dragen voor de zaak van Roisin Dubh Dit land is rijk, dit land is uniek Oh, dit land is fris, dit land is schoon, dit land is lieflijk, het is uniek Dit geboorteland van mij De jubilarissen van de afgelopen maand zijn de heren B. van Batenburg en A. de Grauw, beiden 25 jaar in dienst van W.F. De beide jubilarissen in „de frontlinie". Mevrouw De Grauw wordt door de heer Meeuwisse geluk gewenst met het jubileum van haar man. Namens de directie heet de heer C. H. Meeuwisse de beide heren met hun echtgenoten hartelijk wel kom en herinnert de jubilarissen aan de wel zeer moeilijke tijd, waarin zij in dienst zijn getreden. De oorlog in ons land woedde reeds anderhalf jaar en een barre en moeilijke winter stond voor de deur. Zowel de heer Van Batenburg als de heer De Grauw waren toen nog erg jong, resp. 14 en 17 jaren en zij hebben hierdoor waarschijnlijk tegen over de problemen in die tijd wel enigszins anders gestaan dan zij nü zouden staan. Dat is met de te genwoordige jeugd nóg wel zo, aldus de heer Meeuwisse, maar heden ten dage protesteren de jongeren vaak op een minder prettige wijze dan vroeger het geval was. Spreker gaat hier nog wat verder op in. Vervolgens concludeert de heer Meeuwisse, dat beide jubilarissen hier hun levenstaak hebben ge vonden. Zij hebben de ontwikkeling van het be drijf meegemaakt en hieraan hun steentje bijgedra gen. Door hun vakmanschap en kennis, hun trouw en gemeenschapsgevoel behoren zij tot de kern van ons bedrijf. Het heeft hen gemaakt tot die mensen, die ervoor zorgden, dat W.F. zowel binnen als bui ten de grenzen iets te bieden had. De directie be tuigt dan ook graag haar dank voor alle moeite en 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 11