MH óm omovifó F1 onmiddellijk t melden! :i I ONVEILIGHEID Het blijft: „Punt 1: Veiligheid" De Redactiecommissie wenst alle lezers van ons blad voor het jaar 1967 in werk en gezin het beste toe. X Nog enkele dagen en de Kerstdagen en het jaar 1966 liggen weer achter ons. Veel indrukken heb ben wij dit jaar te verwerken gekregen, waarbij wij geconfronteerd werden met spanningen, plezierige en minder prettige zaken. En nu wij aanstonds de Kerstdagen weer gaan beleven, is het goed om eens even stil te staan bij de dingen die ons als mens bezighouden en die mede onze weg bepalen. Maar het mag echter niet bij stilstaan blijven. Terug blikken is goed als wij daaruit maar de kracht put ten om de blik vooruit te richten en daardoor onze koers te bepalen. En hoe was nu onze koers in het bijna afgelopen jaar ten opzichte van de veiligheid? Kunnen wij zeggen dat wij alles deden of nalieten om risico's bij het werk, in het verkeer en ook thuis zoveel mogelijk te beperken? U weet toch om welke waarden het gaat? De plaat boven dit artikel doet ons denken aan een witte Kerst. Mensen die in een stad wonen, zijn meestal niet zo blij met een witte Kerst. Het is in de stad al gauw een schier onbegaanbare modder- troep. Maar mensen die buitenaf wonen weten dat besneeuwde bomen en velden een verrukkelijk schouwspel bieden. ff Maar het is in ieder geval zo, sneeuw doet ons denken aan een witte Kerst. Voor een aantal mensen, ook voor een aantal mede werkers van ons bedrijf, zal het toch een witte Kerst zijn. Maar niet zoals zij zich dat wensen of verwacht hadden. Zij vieren een witte Kerst omdat zij zelf, of anderen te veel risico's namen, onveilig werkten, verzuimden om machines af te schermen of geen gebruik maakten van de voor hen beschik bare beschuttingsmiddelen. Zij vieren een witte Kerst, omdat zij tussen brand schone heldere witte lakens liggen in een zieken huis of thuis. Neen, zo'n witte Kerst willen wij in feite helemaal niet. En wanneer herstel mogelijk is, kunnen wij ons leven ten aanzien van de veiligheid verbeteren. Maar wanneer dat er niet in zit, moeten we met een groot stuk verdriet verder leven en dat is nu hetgeen waar het om gaat! Laten wij tijdens deze feestdagen de goede koers gaan of blijven varen. Begin het nieuwe jaar goed. Laat na wat niet in het belang is van uw of anders veiligheid, maar doe wel datgene wat de veiligheid kan verhogen. Vaar een veilige koers. Prettige en vooral veilige feestdagen, A. P. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 14