stond zij al en in haar mondje prijken al zes tand jes. Het is een kordaat meisje, dat volgens moeder Andela met alles nogal aan de vlugge kant is. Het ziet er naar uit, dat Otto-Jan Smit (2 december jarig) zoon van de heer J. Smit van de afdeling Buitenbankwerkers, wonende aan de Prof. Rutgers- straat 317 in Vlaardingen, later een echte boeken wurm zal worden. Moeder Smit merkt op: „Hij bladert graag in boekjes, kranten en tijdschriften. Bovendien kijkt hij graag naar de t.v.". Het is een zeer vrolijke jongen, die graag staat en loopt langs de box. Hij heeft al acht tanden en drie kiezen. Daarbij komt nog een „gastronomische" aanleg. Want als er wat te eten valt, is hij de eerste die hard begint te roepen: „Happe, happe Voorts zegt hij nog „Pappa" en „Mamma", terwijl hij zijn vocabulaire heeft uitgebreid met een alles zeggend: „Ka, ka dat hij zeer blijmoedig de wereld inkraait. Dat laatste ook tegen zijn jaar oude zusje, waarmee hij het goed kan vinden. „Ja", meent zijn moeder, „het is voor de volle hon derd procent een jongen, die al vanaf zeven maan den oud zindelijk is". Opgetogen kijken de blauwe ogen van Lucienne Vorstenbos (31 december jarig) haar omgeving in. Haar vader is werkzaam op de afdeling Electrisch- Lassers. Het gezin, waarvan zij als enig kind deel uit maakt woont aan de Rotterdamsedijk 24c in Schiedam. Ingenomen is moeder Vorstenbos, zoals iedere moe der, met haar kleine spruit en zij zegt: „Lucienne begon al te lopen, toen zij 10 maanden oud was. Zij stapt nu al heel goed". En zoals de meeste kin deren op die leeftijd weet zij al hoe ze „Mamma" en „Pappa" moet zeggen. Bang voor honden is zij niet. Verschijnt er één in haar buurt dan brabbelt ze vriendelijk: „Woef, woef Het deert haar geenszins als ze geen ant woord krijgt. Verder merkt haar moeder op, dat haar dochtertje met alles nogal vroeg is en dat zij graag speelt met een beker met theelepeltjes, die zo prachtig rammelen en blinken. Een vriendelijk meisje is Marja Fukking (23 de cember jarig), het dochtertje van de heer en mevrouw G. W. Fukkink, van de afdeling Plaatwerkerij. De familie woont aan de Troelstra- laan 76 in Schiedam. Het zal niet lang meer duren of Marja zal haar eerste wankele schreden doen, getuige het feit, dat zij veel plezier schept in het staan, steunend aan de box of een tafelrand. Eten betekent veel voor haar. „Eten" is haar eerste woordje en om te kauwen be schikt zij over vier tanden. Zegt haar moeder: „Liefste speelgoed, tja, dat is wel haar pop. Daar is ze dol op". En: „Met haar broertje van 5H jaar botert het best". Er zijn bovendien nog twee Turkse werknemers bij W.F., die in december 1965 vader werden. Tot pu blicatie van foto's van deze in het verre Turkije wonende baby's kan de redactie tot haar spijt niet overgaan, aangezien zij geen afbeelding van deze kinderen tot haar beschikking heeft. In ieder geval lijkt het dochterje Ayse (2 december jarig) van de heer M. Suna, werkzaam op de afde ling Metselaars, ons een ondeugend meiske. Want via onze tolk liet hij ons weten, dat Ayse in haar jonge leventje reeds drie drinkglazen heeft doen sneuvelen. Zoals bij de meeste jonge Nederlandse kindjes zijn bij haar de eerste woordjes „Mamma" en „Pappa", althans voor haar: „Anne" en „Baba". Zij speelt graag en vaak met haar „Top-Bebek" (pop) en haar zusje Cennet (6 jaar) en haar broertje Cemal (4 jaar). Lopen doet zij nog niet, maar kruipen des te beter. Daarentegen lijkt het dochtertje Meyrem (1 decem ber jarig) van de heer M. Tanin, werkzaam op de afdeling Koperslagerij, ons wat rustiger. In ieder geval: zij heeft nog geen drinkglazen gebroken. Kruipen doet zij ook, maar bijzondere woorden zegt zij nog niet. Haar liefste speelgoed is even eens de „Top-Bebek". Haar broertje Murat (5 jaar) en haar zusje Linda (3 jaar) zijn haar naaste speel genootjes. MvV 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 23