van Prinses Beatrix met de heer Von Amsberg. Het evenement slaagde goed. In het Hervormde Rusthuis werd op 21 april een concert gegeven. Ook het mannenkoor zong mee. Het werd voor de bewoners een fijne avond. Het jaarlijkse reisje vond op 30 augustus plaats. Het mannenkoor ging eveneens mee. Het doel was Renkum, waar wij in het Oranje Nassau-oord pret tig werden ontvangen. Het programma werd twee keer gezongen, omdat er gebrek aan ruimte was. Eerst werd voor de astmapatiënten opgetreden en later voor de chronische zieken. Alle patiënten toonden hun dank voor onze zang. In Borculo ge bruikten wij de lunch, 's Middags brachten we een paar gezellige uren door bij de Postbank. Na het diner in de Meern, kwamen we 's avonds laat in Schiedam terug. Bij het ter perse gaan van dit blad was het ons nog niet bekend of we op 8 december inderdaad een Kerstconcert zouden geven in het St. Jacobsgasthuis aan de B.K.-laan in Schiedam. Voor 23 december zijn we weer uitgenodigd voor een optreden in de Dr. Noletstichting. Van deze gelegenheid maken we gebruik om mede te delen, dat we best nog nieuwe leden kunnen ge bruiken. Dus mannen van W.F. die dit stukje lezen, maak uw vrouw hierop attent en stuur ze naar onze repetitie op vrijdagavond 8 uur aan de Lange Haven 73 in Schiedam. Tenslotte wensen wij de directie, het hoofdbestuur en hun verwanten prettige Kerstdagen en een voor spoedig Nieuwjaar toe. Dit geldt ook voor onze dirigent en onze leden met hun families. Namens het bestuur Secr. R. van Sliedregt-Boxhoorn AFDELING FOTOGRAFIE Het programma van onze foto-club is het afgelopen jaar afgestemd geweest op de foto-cursus van onze leraar c.q. instructeur, de heer C. Molkenboer, vak fotograaf te Rotterdam. Het programma, dat tot stand kwam na overleg tussen de instructeur en ons bestuur, heeft als doelstelling het fotografisch kun nen van onze leden te verruimen, waarbij wij geen waarde hechten aan interne wedstrijdelementen. Iedere cursus-avond kende twee onderwerpen n.l.: a. Het verstrekken van de opdracht voor de vol gende bijeenkomst, waarbij het te fotograferen on derwerp besproken werd, hoe dit onderwerp te be naderen en waarbij een toelichting werd gegeven omtrent de wijze (Technische kennis) waarop de foto gemaakt en afgewerkt diende te worden. b. De bespreking van de ingeleverde foto's, waar bij de heer Molkenboer duidelijk adviezen gaf om trent het zelf ontwikkelen en vergroten. Zelf bracht de heer Molkenboer regelmatig foto's mee, die hij naar aanleiding van deze opdrachten had gemaakt, waaruit bleek, dat het fotograferen voor onze in structeur niet alleen zijn beroep is, maar evenzeer zijn hobby. Het ledental is niet aan belangrijke wijzigingen on derhevig geweest; enkele nieuwe leden hebben zich gemeld, getrokken door de genoemde cursus avonden. Het is echter te betreuren, dat slechts een klein gedeelte (ca 20 van onze leden deze avonden bezoekt, terwijl hun een unieke kans wordt geboden om zich het fotograferen eigen te maken. Aan de sportuitwisseling met de N.D.S.M. heeft uw vereniging haar diensten bewezen, door hiervan een reportage te maken. De resultaten hiervan zijn reeds gedeeltelijk in het W.F.-nieuws gepubliceerd, terwijl herinneringsalbums aan de beide hoofdbe sturen van de personeelsverenigingen N.D.S.M. en W.F. zijn verstrekt. Gewoonte getrouw hebben wij ook dit jaar een foto- tocht over de werf georganiseerd. Als gasten waren ditmaal uitgenodigd de leden van de Vlaardingse foto-club en de foto-club van Bronswerk-Fijenoord te Amersfoort. De hiervan gemaakte foto's zijn op 6 oktober 1966 op een gezamenlijke avond met onze collega's uit Vlaardingen en Amersfoort besproken, en eerlijk heidshalve dient vermeld te worden, dat onze gas ten met de beste foto's kwamen. Wij zijn door de foto-club Bronswerk-Fijenoord uit genodigd in het komend voorjaar naar Amersfoort te komen, waarbij onze gastheren de belangrijkste fotografische onderwerpen aldaar zullen tonen. Wij hebben dit afgelopen jaar niet meegedaan aan de Bondswedstrijden. Gezien echter de foto's die dit jaar ter bespreking werden ingeleverd, moet het mogelijk zijn om weer met een behoor lijke inschrijving van 8 of 10 foto's, aan deze jaar lijks terugkerende wedstrijden mee te doen. Gaarne willen wij diegenen van u, die nog geen lid zijn van onze foto-club, uitnodigen om onze avon den te bezoeken. De eerstvolgende avond is op 12 januari 1967 om 8 uur in het clubgebouw en hier na telkens iedere donderdag om de 14 dagen. Wij wensen alle leden van onze afdeling Fotografie, alsmede collega's van andere afdelingen van de Vereniging Wilton-Fijenoord, een in alle opzichten voorspoedig 1967 toe. Het Bestuur. AFDELING HANDBAL Als we aan het eind van het jaar een terugblik wer pen op 1966, kunnen we stellen, dat er in onze 33

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 35