afdeling Handbal weer vele activiteiten zijn ont plooid. Onze jaarlijks terugkerende uitwisseling met een buitenlandse vereniging was ditmaal naar Kamp Lintfort in Duitsland. Het driedaagse be zoek aan die vereniging werd een succes. Zelf hebben wij dit jaar geen grote toernooien ge organiseerd, maar we zijn wel door verschillende verenigingen in Nederland uitgenodigd. De resul taten van de elftallen waren goed. De lagere elf tallen behaalden weer enkele kampioenschappen. De eerste teams daarentegen konden niet tot een eerste plaats doordringen. In de samenstellingen van het bestuur en de com missies kwamen in de jaarvergadering in mei geen noemenswaardige veranderingen. Alle commissies hebben naar behoren gewerkt. Het afgelopen jaar werd ook een nieuwe trainer aangetrokken, namelijk de heer G. Houtbraken, Bondshandbaloefenmeester. Voor het volgend jaar zijn thans al plannen uit gewerkt voor een groot internationaal toernooi. Ook zijn al stappen ondernomen voor de organi satie van de steeds terugkerende buitenlandse reis. Mogen wij tot slot alle lezers en lezeressen van dit blad prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1967 toewensen. Het bestuur AFDELING HARMONIE Op vrijdag 2 en zaterdag 3 december jl. hebben twee van onze leden deelgenomen aan een solisten concours te Vlaardingen. Het verheugt ons te kunnen mededelen, dat beide heren een goede prestatie hebben geleverd. De heer C. de Heij behaalde op klarinet in de su perieure afdeling met 175 punten een eerste prijs met lof van de jury. Als men bedenkt dat maxi maal 180 punten konden worden behaald, dan ziet men welk een prestatie hier geleverd is. De jury stond dan ook weinig anders te doen dan alleen haar waardering uit te spreken voor dit musiceren. De tweede deelnemer, de heer G. Struys, kan even eens op een geslaagd optreden terugzien. Op trom bone behaalde hij in de afdeling uitmuntendheid met 154Yi punten een eerste prijs. Wij willen niet nalaten ook langs deze weg ge noemde heren nogmaals geluk te wensen. Het bestuur. Jaarverslag Indien we een terugblik werpen op het jaar 1966 dan blijkt, dat de Harmonie weer bij vele evene menten betrokken is geweest. Een bewijs temeer dat onze vereniging naast het bieden van ontspanning aan de leden ook voorziet in een zekere behoefte. Ook in de tegenwoordige tijd zijn bepaalde gebeur tenissen niet in te denken zonder de medewerking van een muziekkorps. Op dit punt behoeven we ons dus geen zorgen te maken over de toekomst. De binding met het bedrijf brengt met zich, dat wij financieel het jaar zonder al te grote moei lijkheden kunnen doorkomen. Dit is bij vele bur gerverenigingen niet het geval. Financieel verkeert men daar in grote nood, hetgeen in een aantal ge vallen tot opheffing van de vereniging leidt. Wij zijn er ons van bewust dat de bevoorrechte po sitie, waarin we verkeren, ons de plicht oplegt alles te doen om het peil van onze vereniging te hand haven. Tot op heden is ons dat steeds gelukt. Het ledental van ons orkest blijft constant, terwijl ons tamboerkorps in ledental is vooruitgegaan. Wat de jeugd betreft, kunnen we constateren, dat alle leerlingen trouw de lessen volgen, zodat ook hier onze verwachtingen niet beschaamd worden. Om dan wat nader terug te komen op het afgelopen jaar willen we allereerst enkele hoogtepunten noe men. Als zodanig herinneren we aan de uitstekende prestaties van het tamboerkorps op enkele concour sen, waar zelfs een eerste prijs met lof werd be haald. Voorts de eerste prijs, welke de Harmonie behaalde op het federatief concours te Delft. Daar naast werd een viertal concerten gegeven. Aan vele verzoeken om muzikale medewerking werd gehoor gegeven. Naast onze plichten op de werf, zoals de opening van het nieuwe dok, noemen we o.a. de jaarlijkse herdenking in de Grote Kerk, de Licht- stoet te Schiedam en het défilé bij de K.W.-marsen. Het zou te ver voeren in dit beknopte overzicht alle evenementen te beschrijven. Wij menen, dat uit bovenstaande voldoende blijkt, dat we met voldoening kunnen terugzien op het af gelopen jaar. Wat het komende jaar betreft staan er al enkele belangrijke punten op ons programma, die zeer spoedig onze volle inzet zullen vragen. Mogen wij dan aan het slot van dit overzicht de directie, het hoofdbestuur, de besturen en leden van de andere afdelingen, onze donateurs, leden en ver dere bekenden prettige kerstdagen en een voor spoedig 1967 toewensen. Het bestuur. AFDELING HENGELSPORT Het afgelopen jaar heeft voor de hengelsport veel goeds gebracht. De onderlinge competitie is achter de rug. In vergelijking met afgelopen jaar is er niet zo'n verschil wat betreft het aantal gevangen vis en het totale gewicht ervan. Om het kampioenschap werd verwoed gestreden. 34

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 36