AFDELING PHILATELIE De belangstelling voor de philatelie blijkt nog steeds groeiende te zijn gezien het aantal nieuwe aanmeldingen dat we het afgelopen jaar te verwer ken hebben gekregen. Wij verwachten dan ook, dat in 1967 het tweede honderdtal leden zal worden volgemaakt. Het moet ons echter wel van het hart, dat de leden weinig belangstelling hebben voor de ruilavonden, die er niet alleen zijn om de bestellingen te kunnen afhalen, maar ook en dit wel in de eerste plaats om eens met elkaar te praten over onze hobby. Philatelie schijnt echter tegenwoordig een hobby te zijn die alleen thuis moet worden bedreven. De rondzendingen liepen dit jaar weer bijzonder goed. De oorzaak hiervan is o.i. echter wel, dat de prijzen zijn vastgesteld voordat de nieuwe catalogus verschijnt, die ook dit jaar weer grote prijsver schillen aangeeft. Het verschil met de inzendingen van handelaren ligt erg duidelijk. Deze benaderen de volle catalogus- waarde en onze boekjes en die van de leden geven nog een vraagprijs aan van rond 70 catalogus. Voorwaar biedt het kopen in onze rondzendingen een niet gering voordeel. Veilingen werden dit jaar minder bezocht dan an dere jaren en ook de geboden prijzen lagen aan de lage kant. Men schijnt nog niet te begrijpen, dat wanneer men partijen aankoopt, die ca. 70 van de catalogus als aankoopprijs hebben, deze niet onder dit percentage aan de leden kunnen worden door verkocht. Men kan toch niet willen meewerken aan een finantiële debacle. Lezingen en filmavonden werden dit jaar niet ge houden, omdat de belangstelling in vele gevallen, dat dergelijke avonden werden gehouden, ver onder normaal bleef. Wij zijn dan ook niet van plan nog dergelijke avonden te organiseren, tenzij wij van de leden de garantie kunnen krijgen, dat de avonden in voldoende mate zullen worden bezocht, d.w.z. minimaal 50 mensen. Wij willen besluiten met de Directie, het Hoofd bestuur en de leden en hun gezinsleden prettige Kerstdagen en een recht gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. Het bestuur. AFDELING SCHAKEN Voor de afdeling Schaken is het afgelopen seizoen weer succesvol geweest. Zowel ons le als ons 2e tiental zijn in de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond op de tweede plaats ge ëindigd, resp. in de Hoofdklasse en de 2e klasse. Te uwer oriëntering geven wij u hierbij de eind standen in de bondscompetitie 1965/'66: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Hoofdklasse: Tediro 1 Wilton 1 Rock 1 Kralingen 1 Capelle 1 Tediro 2 Heyplaat 1 Krimpen 1 2e klasse: Wester Toren Wilton 2 Oudeland 1 Numansdorp 1 Capelle 2 Tediro 3 Rock 2 Oudeland 2 gespeeld: 7 7 7 7 7 7 7 7 matchpunten 12 10 9 8 6 5 4 2 11 9 9 9 8 5 4 1 Zoals u ziet, eindigden in de 2e klasse drie clubs met 9 punten, terwijl W.F. zowel als Oudeland een gelijk aantal bordpunten behaalden. Het stelsel Sonnenborn-Berger wees W.F. echter aan als nummer 2. De sportuitwisseling met de N.D.S.M. bracht ons een overwinning van 8H - 1M, dus wel een re vanche voor de nederlaag van vorig jaar. Het schaakseizoen 1966/67 is voor W.F. begonnen met een overwinning op Rock 1 (6-4) en een ne derlaag tegen het pas gepromoveerde Wester Toren (5-6). De huishoudelijke competitie, welke we gezamen lijk met de schaakclub „Schiedam" spelen, is ook dit jaar weer een succes. Op 19 december organiseerden we weer een snel schaakwedstrijd met voor elke deelnemer een prijsje. De huidige samenstelling van ons bestuur is als volgt: voorzitter: J. van Meeuwen; secr./wedstrijd- leider: C. Troost; penningmeester: W. Versloot; commissaris van materiaal: C. van Tol. Onze clubavond is nog steeds op maandagavond, 8 uur, in het Clubgebouw. Iedere schaakliefhebber is hier van harte welkom! Wij wensen ons hoofdbestuur, de zusterverenigin gen en alle schaakliefhebbers, zowel in hun vereni- gings- als in hun persoonlijk leven een voorspoedig 1967 toe. Het bestuur. 37

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 39