N egentienhonderd zes en zestig ligt goeddeels achter ons. De Kerstda gen komen snel nabij. Nog even en wij vieren Oudejaarsavond en wensen elkaar een voorspoedig 1967. H et zeetje van de tijd, waarop wij ons bewegen, is er beslist niet vlakker op geworden. Integendeel. Het ziet er eerder naar uit, dat we voorlopig niet op rustig weer en „windje mee" kunnen rekenen. We mogen dit bij een verder vooruitzien en bij een verder voortgaan zeker beseffen. M aar eerst een terugblik. H et zal ons in 1967 niet komen aan waaien. We zullen onze vereende krachten hard nodig hebben. Maar moeilij ker tijden brengen ons mensen dichter bij elkaar, moedigen het betere in ons aan. Moeilijke omstandigheden hebben in het verleden vaak aanleiding gegeven tot grote menselijke verrichtingen. K erstmis 1966. Moment van rust en be zinning. Lichtpunt temidden van een zich haastende, drukdoende en verre van volmaakte wereld, onz?e wereld. BIJ DE LAATSTE DAGEN VAN HET JAAR Negentienhonderd zes en zestig laat ons binnen de nauwere W.F.-kring wèl enkele bijzondere herinneringen na. Twee daarvan wil ik noemen. De eerste is het onlangs uitgekomen rapport Keyzer, dat een teken aan de wand is, dat zich uit spreekt over het wel en wee van de Ne derlandse werven en dat een spiegel voor houdt aan ieder, die daarin wil zien. De tweede voor ons niet te vergeten herinne ring is de tot standkoming, de opening en de indienststelling van ons Dok 8. Het rapport Keyzer en Dok 8: twee gre pen uit de veelheid van een voorbijgevlo gen jaar. Ergens eikaars tegenstelling, maar ook uitvloeisels van de wil niet te desespereren, niet bij de pakken neer te zitten, maar er iets van te willen maken. Als we bereid zijn ons voor onze zaak met hand, hoofd en hart in te zetten, zal het ook in 1967 waarachtig wel gaan. Mag ik u allen die dit leest een goed en vrolijk Kerstfeest en een gelukkig Oud en Nieuw toewensen, onder huiselijk dak en temidden van allen die u dierbaar zijn. O. J. van der Vorm

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 3