AFDELING TENNIS Weer is een jaar ten einde en in gedachten maken we al plannen voor 1967. Toch is het goed nog even bij het afgelopen jaar stil te staan. Er is veel gebeurd en een druk programma werd afgewerkt. Een zeer verheugende dag was 17 juni, toen we onze nieuwe behuizing konden betrekken en we in het vervolg met rechtmatige trots „tennis"-gasten van andere grote bedrijven konden ontvangen. Ja zelfs durf ik beweren, dat dit het enthousiasme onder de leden deed toenemen. Velen zullen dit sei zoen prettige herinneringen hebben overgehouden aan de wedstrijden tegen Stokvis, B.F.-Amersfoort, Cockerill en niet te vergeten de N.D.S.M. Het clubtoernooi in september kon een succes ge noemd worden, in het bijzonder voor mevrouw Ruseier en de heer Weier, die met de le prijs gin gen strijken. Met drie teams werd deelgenomen aan de competi tie van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond, al was het niet in de hoogste klasse. De training van beginners en gevorderden was bij de heer Van der Torre van het Tennispark Spie- ringshoek in zeer goede handen. Er werd vrij veel gebruik van gemaakt en degenen, die geen training nodig hadden, konden ongestoord op de eigen ba nen spelen. Namens het bestuur wens ik alle leden prettige feestdagen en een voorspoedig Nieuwjaar toe. We hopen van harte u allen in het komende seizoen weer op onze banen te mogen ontmoeten. Names het bestuur Y. Dodemont (secr.esse) AFDELING VOETBAL Het onvermijdelijke van een verslag is nu eenmaal, dat men ook terecht komt bij een opsomming van de geleverde prestaties van het afgelopen jaar. Als we daarmee beginnen, moeten we gelijktijdig bekennen, dat ze niet bijster groot te noemen zijn. Ons eerste elftal heeft lange tijd moeten strijden tegen de „pech-duivel" om niet te degraderen. Het is gelukt. Daarbij zij opgemerkt, dat wanneer we meer geluk hadden gehad, wij zelfs nog wel kam pioen geworden waren. Maar dit is alleen maar wat achteraf gepraat. De situatie bij onze lagere elftallen was al niet veel beter: het tweede team moest degraderen. Het derde daarentegen veroverde een behoorlijke plaats. Het behaalde na een fikse eindsprint nog een vijfde plaats. Hoewel het met het vierde elftal nog wel eens erg tobben was, kan het toch nog op een goede plaats terugzien. Tenslotte het vijfde elftal. Dit kan men een oude ploeg noemen: het bestond uit spelers van 25 tot 53 jaar. Maar het elftal deed echter lang mee aan de strijd om het kampioen schap. Het moest tenslotte echter buigen voor de jeugd. Een pluim is zeker op zijn plaats. Niet één keer is er een speler weggebleven. Dat kan van de jon gere leden niet altijd gezegd worden. Maar wat wil men, van het vijfde komen vele namen dan ook bijna 20 jaar voor op de ledenlijst. Nogmaals man nen: goed voorbeeld doet goed volgen. Zijn wij nu ongeveer beland in de maand mei, dan hebben wij al een groot aantal kontakt-avonden achter de rug. Ik moge de klaverjascompetitie even noemen met de daaraan verbonden prijzen, bestaan de uit honderden eieren. Dit mag men een groot succes noemen. Daarnaast wil ik de contact-avond ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Deze avond met de andere avonden toonden aan, dat er echt nog interesse is voor der gelijke evenementen. Daar komt echter nog een belangrijk punt bij: het verstevigt de band en ver hoogt de geest en de sfeer in het verenigingsleven. Een punt dat zeer belangrijk is voor leden en be stuur van een vereniging en zeker die van W.F., want er is niets kwetsbaarder dan een bedrijfsvoet balvereniging. Dat heeft onze W.F.-vereniging de de laatste jaren wel degelijk ondervonden. Een ge lukkig verschijnsel is het echter, dat er toch nog mensen zijn, die de handen uit de mouwen steken, waar en wanneer dat nodig is. Dank aan allen, die W.F. de plaats in de Schiedamse voetbalwereld hebben gegeven, waar het recht op heeft. Dat komt door het feit, dat de jongeren zowel als de oude ren in de competities en op toernooien hun manne tje staan. Dank voor het vele, dat hij voor de vereniging heeft gedaan, zeggen wij langs deze weg aan de heer Tobias Riemeyer, die de voorzittershamer neer legde. Dank ook aan de heer Willem Schell, die lange tijd secretaris was. Tijdens de jaarvergadering werd er dus van be- stuursfucties gewisseld. Er kwamen enige jongere leden naar voren om de opengevallen plaatsen in te nemen. Ik spreek de hoop uit, dat W.F. naar een nog hoger plan wordt gewerkt en dat wij ooit nog een „eigen home" krijgen. Het is prettig te zien, dat onze jeugd door ervaren jeugdleiders wordt opgeleid. Jammer is het, dat slechts weinig ouders dit beseffen, want het aantal jeugdleden kan beslist groter worden. We hebben immers een groot aantal werknemers in ons bedrijf, waardoor het mogelijk moet zijn om honderd jon gens als lid in te schrijven. Daarom wek ik iedere 38

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 40