woord mag richten. Gaarne wend ik mij vandaag met name tot de heren De Vries en Gerritsen. In het bijzonder richt ik mij dan tot de heer De Vries om hem eraan te herinneren, dat elk jaar zijn ge denkdagen heeft en er naast deze ook nog per soonlijke gedenkdagen zijn. In uw leven zijn de twee laatste dagen van dit jaar belangrijk. Op 31 december zult u uw verjaardag vieren en vandaag herdenkt u het feit, dat het 40 jaar geleden is dat u in dit bedrijf in dienst bent getreden. Deze twee dagen zijn dus belangrijke feestdagen voor u, die u tot nadenken en overpeinzen zetten. Ik stel mij voor, dat men zich bij deze overpein zing de vraag stelt of men nu wel tevreden is over de gang van het eigen leven en over het werk, dat men heeft kunnen en mogen verrichten. Dan weet ik dat het eigen antwoord hierop niet gegeven zal worden in deze zaal, maar dat men dat doet in zijn binnenste en dat een ander daar niet Kennelijk met veel genoegen bekijken de jubilerende heer K. C. Betris en zijn echtgenote met enkele collega's een foto album dat hem bij deze gelegenheid werd overhandigd. mag binnenkomen. Maar ik mag er aan toevoegen en dit geldt evenzeer voor de heer Gerritsen, dat anderen natuurlijk ook deze vraag voor u beant woorden. Wanneer het eigen antwoord in harmo nie is met het antwoord van anderen, kan men tevreden zijn. Als ik naar het werk van de heer De Vries kijk, weet ik dat hij een technische oplei ding heeft genoten. Hij is vlug van begrip en heeft een groot doorzettingsvermogen. Hij heeft zelf standig zijn weg in de arbeid gezocht en gevonden. Nadat de koninklijke onderscheidingen en de W.F.-insignes waren uitgereikt, ontvingen de jubilarissen en hun dames vele gelukwensen. De heer Meeuwisse feliciteert hier me vrouw Gerritsen. Door kennis en vakmanschap en door contact met de medemens heeft hij een stuk bedrijfspsycholo gie in praktijk gebracht, dat bijzonder waardevol is. Dit laatste speelt een grote rol en er zijn dikke boeken over geschreven. Een baas heeft het niet gemakkelijk. Dit alles heeft geleid tot een goede beoordeling zowel buiten als binnen het bedrijf, weshalve het H.M. de Koningin heeft behaagd u toe te kennen de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Tegen de heer Gerritsen zou ik willen zeggen, dat ik veel van hetgeen ik tegen de heer De Vries heb ge zegd, kan herhalen. U mag dit ook op uzelf van toepassing achten, zij het in een andere branche. U bent vakman, u hebt een vertrouwenspositie ver worven en uw nauwgezetheid is alom bekend. U heeft daaraan een stuk studiezin gepaard om bij te blijven en ook dit alles heeft geleid tot het feit, dat aan u is toegekend de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Gaarne wens ik u beiden hiermede van harte geluk alsook met uw jubileum. Ik hoop, dat u de onder scheiding in ere zult dragen, als teken dat onze samenleving een grote waardering heeft willen toe kennen voor alles wat u heeft gedaan." Na deze hartverwarmende speech van de Burge meester overhandigt de heer Van der Vorm na mens de directie de bij de onderscheiding beho rende draagmedailles en wenst de heren van harte geluk. Y. D. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 13