M.S. ..ADRIAN" Het motorschip „Adrian" van de Rederij Komrowski te Hamburg was uitgerust met twee hoofd-machines van het type MAN G8Z 52/70, met 2 Vulcan kop pelingen en een overbrenging op 1 as. Door een ongeval werd één van deze motoren dus danig beschadigd, dat reparatie hiervan een zeer lan ge tijd in beslag zou nemen. Aangezien het aan de rederij en de verzekeringsex perts bekend was, dat ons concern een MAN-motor min of meer gereed in voorraad had, werden wij uit genodigd een prijs op te geven voor de levering en installatie van deze motor. Na uitgebreid overleg besloot de rederij van onze offerte gebruik te maken en beide motoren te ver wijderen en te vervangen door een motor van het type WF-MAN 8KZ 78/140D. Ogenschijnlijk een eenvoudige opdracht, die echter heel wat interessante problemen bevatte en die - dankzij een goede samenwerking tussen Bronswerk- Fijenoord en de afdelingen Nieuwbouw en Repara tie van Wilton-Fijenoord - tot tevredenheid opgelost werden. Het schip arriveerde aan onze werf op 10 november 1966, waarna direct een aanvang gemaakt werd met het verwijderen van de bestaande installatie. De dubbele bodem onder de machinekamer diende een uitgebreide wijziging te ondergaan en nadat het schip in één van onze gegraven reparatiedokken op genomen was, werd een sectie van de dubbele bodem ter plaatse van de nieuwe motorfundatie geheel verwij derd en vervangen door een nieuwe sectie, kompleet met olie-afvoertank, opslagtank en een cofferdam. De nieuwe sectie wordt aangeroerd. De ..Adrian" in dok. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14