Naar een nieuwe Ondernemingsraad Eind februari a.s. vindt de verkiezing van de leden van onze Ondernemingsraad plaats. Dat is op zich zelf al belangrijk nieuws. Maar er komt nog iets bij, dat de aandacht vraagt. De verkiezingen zullen na melijk plaats vinden volgens een nieuw systeem, dat in het bijzonder ten aanzien van de uur-/weekloners te Schiedam en de beambten konsekwenties heeft. Nieuw verkiezingsysteem Vroeger was er een groot aantal kiesgroepen. Dat waren er niet minder dan 21 en door elk van deze kleine kiesgroepen werd 1 lid en in enkele gevallen 2 of 3 leden gekozen. Tegen dit systeem rezen in de loop van de tijd be paalde bezwaren. De onderlinge verhouding van de georganiseerden in de Raad stemde niet overeen met de verhouding, waarin de georganiseerde werknemers bij de drie vakorganisaties waren aangesloten. Boven dien bestaat bij kleinere kiesgroepen een groter risi co, dat door toevallige verhoudingen de meest be kwame personen niet voor een lidmaatschap van de Raad in aanmerking komen. Om deze redenen werd onlangs in overeenstemming met de Raad besloten om het verkiezingssysteem te wijzigen. De uur-/weekloners van de Werf en de Machinefa brieken te Schiedam vormen thans één grote kies- groep, die 14 leden kiest. Alle beambten te Schiedam en Rotterdam vormen eveneens één kiesgroep en zij kiezen 4 leden. Gehandhaafd blijven: de kiesgroep uur-/weekloners Werf Rotterdam, die 2 leden kiest; de kiesgroep uur-/weekloners Gieterij Fijenoord, die 1 lid kiest; de kiesgroep van het hoger personeel, die 1 lid kiest. In totaal telt de Raad dan 22 gekozen leden, hetgeen volgens de wet in overeenstemming is met het aan tal werknemers. In verband met het grote aantal leden, dat door de kiesgroep uur-/weekloners Schiedam moet worden gekozen, zullen de betreffende candidatenlijsten van de vakverenigingen en de eventuele lijsten van vrije candidaten vele namen tellen. Deze lijsten worden op de stembriefjes afgedrukt. De kiesgerechtigde brengt één stem uit op één candidaat van die lijst, aan wie hij de voorkeur geeft. De candidatenlijsten en de procedure voor de stem ming zullen tijdig worden bekend gemaakt. De nieuwe raad Zo zal na de ruim tien jaar, dat onze Ondernemings raad bestaat, binnenkort voor de vijfde maal een ver kiezing leiden tot een nieuwe O.R. Wij hopen dat het een goede verkiezing wordt. Daar mee willen wij zeggen, dat wij er op vertrouwen, dat elke kiezer wel overwogen zijn keuze zal maken. De genen, die uiteindelijk gekozen worden, wacht geen eenvoudige taak. De problemen, waarmee zij te ma ken krijgen, zijn veelal niet met een simpel reken sommetje op te lossen. Toch zullen zij een standpunt moeten innemen, een standpunt, dat de ene keer wel, de andere keer wellicht niet onmiddellijk door hun kiezers zal worden begrepen. Maar ook een stand punt, dat de ene keer wel en de andere keer niet door ons, als directie, kan worden aanvaard. Ook al zullen niet altijd de besprekingen in de nieu we Raad direct tot een eensluidend standpunt lei den, wil dat niet zeggen, dat zij nutteloos zijn ge weest. Men wordt erdoor gedwongen kennis te ne men van de opvattingen van de ander en zich daarin te verdiepen, hetgeen zeker leidt tot een beter weder zijds begrip. Het is ons aller belang ernaar te streven, dat de groei en de continuïteit van ons bedrijf zo veel mo gelijk wordt verzekerd. Dit doel kan zonder goed overleg niet worden bereikt en het is daarom dat de Ondernemingsraad in onze bedrijfsgemeenschap een onmisbare functie vervult die ieders aandacht zeker verdient. Gaarne doen wij een beroep op ieder lid van het personeel zijn medewerking bij de totstandkoming van de nieuwe Raad te leveren. DIREKTIE WILTON-FIJENOORD N.V. DIREKTIE BRONSWERK-FIJENOORD N.V. (SCHIEDAM) 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3