Vernieuwing Ondernemingsraad Van de O.R. Eind februari gaan we weer gezamenlijk ter stembus om een nieuwe Ondernemingsraad te kiezen. Allen, die belang stellen in het wel en wee van het bedrijf, zijn dan dus in staat om door het kiezen van een aantal positief ingestelde personen een raad te for meren, die met kennis van zaken wil trachten de problemen, die zich in de toekomst kunnen voor doen, tot een oplossing te brengen. Dit is een taak, die de meesten van ons maar ternauwernood kunnen bevatten. Naast de kwesties, waarover door Werkgevers- en Werknemersorganisaties afspraken zijn gemaakt, doen zich binnen het bedrijf nog tal van problemen voor, die wij met elkaar moeten oplossen. Daar komen dan uiteraard persoonlijke belangen wel eens mee in de knel en dan beginnen de moeilijk heden pas goedMaar we moeten natuurlijk wel be denken, dat alle eventuele oplossingen dikwijls slechts „een grote gemene deler" van het geheel kunnen zijn. Tevens moet een ieder van hoog tot laag binnen onze gemeenschap daadwerkelijk bereid zijn dit werk naar zijn beste vermogen te steunen. Immers, daar waar door onvoldoende samenwerking moeilijkheden drei gen, geeft dit onmiddellijk een weerslag op het werk waarmee we bezig zijn en het is van groot belang, dat we dit werk in alle rust gezamenlijk kunnen ge reed maken. Wij zijn in ons bestaan als gemeenschap te zeer aan elkaar verbonden, dat we dit door onderling gekra keel moeten laten verstoren. Laten we dus beseffen, dat het van wezenlijk groot belang is, dat we een „goede raad" kiezen, die op de volle steun en medewerking kan rekenen van al len, die het beste met het bedrijf voor hebben. BI. Op 2 december kwam de O.R. bijeen, waarschijnlijk voor de laatste werkvergadering in deze zittingspe riode. Immers op 27 februari 1967 gaat het perso neel ter stembus om een nieuwe raad te kiezen. Zoals u wel bekend zal zijn, heeft de O.R. in zijn zittingsperiode tal van problemen en vragen behan deld. Belangrijke problemen, maar ook vraagjes waarvan men denkt, moeten deze nu in de O.R. ge steld worden?" Kan dat niet in de betrokken groep of met de chefs of bedrijfsleiders in orde worden gemaakt In deze laatste vergadering werden wederom ver schillende punten aan de orde gesteld, o.a. regen pakken. Het is natuurlijk belangrijk om als het regent een regenpak te kunnen krijgen. Maar wanneer je, als het droog is, dit pak niet inlevert, dan kan je colle ga, als het daarna weer regent, geen pak krijgen, om dat ze allemaal uitgegeven zijn en wel aan mensen, die ze dan op dat moment niet nodig hebben. Waar mee dus gezegd is, dat, wanneer iedereen zijn regen pak op tijd inlevert, hij zijn collega een goede dienst bewijst en bovendien deze vraag dan niet in de O.R. gesteld zou behoeven te worden. Een ander punt is het verkeer aan de ingang van de werf. Men hoort b.v. „het is een puinhoop", maar. wie maakt deze puinhoop? Hoe gedragen we ons zelf? Moeten we nu wel met auto's naast elkaar van de afvoerweg van de werf af! Of kan dat ook achter elkaar, wat heus beter is. En de brommers? Eerst was het brommerpad te smal. Later, toen de paaltjes tussen brommer- en voetpad waren verwijderd, was het breed genoeg. om met vijf brommers naast elkaar er af te sjezen. En wie denkt daarbij nog aan voetgangers? Wat is dat voor volk? Die moeten dan maar naast de weg in de bag ger lopen. Toch zijn dat ook uw collega's. Wat we hiermee bedoelen is, dat het niet moeilijk is de O.R. alle mogelijke vragen te laten stellen en dat u heus wel met redelijke vragen kunt komen waar velen in ons bedrijf hun best voor willen doen om deze zo goed mogelijk op te lossen. Maar bij sommige vragen zouden we toch eerst eens bij ons zelf te rade moeten gaan of ons eigen optre den niet mede veroorzaakt dat bepaalde problemen ontstaan. En laten we bij deze problemen zelf wat minder den ken aan de titel van het boek „Alleen op de wereld" BI. Hiermede zeggen wij hartelijk dank voor de vele goede wensendie wij ter gelegenheid van de jaarwisseling mochten ontvangen. De Directie. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 4