Kraan- transport bij Lis nave foto 1 foto 2 Op 11 september 1961 werd te Lissabon opgericht: Lisnave - Estaleiros Navais te Lisboa S.A.R.L., met het doel het bouwen en exploiteren van een scheepswerf in het havengebied van Lissabon. Deze werf zal qua grootte en qua opzet op interna tionaal niveau moeten kunnen wedijveren met an dere gerenommeerde werven. De kiem van deze onderneming werd ruim een jaar eerder gelegd toen bleek, dat zowel in Nederlandse als in Zweedse scheepsbouwkringen belangstel ling bestond om daadwerkelijk bij te dragen in de verwezenlijking van dit werfprojekt. De belangrijkste buitenlandse deelnemers in deze unieke internationale samenwerking zijn: N.D.S.M. - Wilton-Fijenoord - R.D.M. - Eriksberg - Kockum. Van de Portugese participanten was een belang rijke inbreng de reeds bestaande Navalis werf, waarvan het personeel in zijn geheel in het nieuwe Lisnave bedrijf te werk zou worden gesteld. Zo ziet men nu in Lissabon aan de zuidelijke oever van de Taag de nieuwe Margueira werf en aan de stadzijde de Rocha werf (vroeger Navalis), die deel uitmaakt van het havengebied van de stad. De bouw van de werf te Margueira werd opgedra gen aan de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Havenwerken N.V. Over de voortgang met betrekking tot de aanleg van de werf zal in een vol gend nummer van ons W.F.-Nieuws iets worden getoond en verteld. Nu iets over een ongebruikelijk kraantransport bij Lisnave. Met enige verbazing zal de lezer de foto's van het wonderlijke kraanschip hebben bestudeerd. Het betreffende schip is de vroegere „Caltex 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 8