Harmonie verzorgde een fijn concert VERENIGING HARMONIE Op zaterdag 18 februari jl. heeft de harmonie haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Om 3 uur opende de voorzitter de vergadering, waarbij hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de heren B. Wilton en C. Keyzer resp. als ere-voorzitter en voorzitter van het hoofdbestuur. Na zijn openingswoord te hebben uitgesproken nam de tweede voorzitter het woord, waarbij hij de voorzitter, de heer J. Vos, verzocht met echtgenote plaats te nemen voor het front van de vergadering. Dit vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de vereniging. In zijn toespraak gaf de tweede voorzitter een schets van de muzikale levensloop van de heer Vos. Hieruit bleek wel dat de jubilaris zich altijd ten volle heeft ingezet voor de harmonie, niet in het minst de laatste vijf jaren als voor zitter. Hierna richtte de heer B. Wilton zich tot de jubilaris. Hij sprak o.a. zijn dank uit voor het vele werk dat de heer Vos heeft gedaan en nog steeds doet. Als bijzonder blijk van waardering bood hij namens de directie een prachtig ge schenk aan. Tevens speldde hij de jubilaris het verenigings insigne op. De volgende spreker, de heer C. Keyzer, bood namens het hoofdbestuur een aandenken aan. Vervolgens spraken de dirigent, de heer Jansen, en de tamboer-maïtre de heer Meijer nog enkele woorden. Vanzelfsprekend werd ook de echtgenote van de heer Vos in de hulde betrokken. Haar werden bloemen overhandigd. Zichtbaar verrast dankte de jubilaris tot slot voor de huldi ging en de geschenken, waarbij hij de hoop uitsprak nog lang zijn krachten aan de vereniging te mogen geven. Vervolgens werd het woord gericht tot mevr. M. Strikkers- Boxhoorn en de heer J. Jongebreur resp. 10 en 12V2 jaar lid. Beiden zijn zeer trouwe leden van het tamboerkorps, waarbij vermeld zij dat de heer Jongebreur reeds zeven jaar deel uitmaakt van het bestuur. Ook zij mochten een aan denken in ontvangst nemen. De volgende agendapunten, zijnde de notulen van de vorige vergadering, het jaarverslag van de secretaris en jaarverslag van de penningmeester konden vlot worden afgewerkt. Alle bescheiden werden onder dankzegging goedgekeurd. Als bestuursleden waren dit jaar aftredend de heren C. v. Kapel, A. J. Simpelaar en J. Jongebreur. Allen waren her kiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. Na een korte pauze werd door het bestuur een aantal mededelingen gedaan omtrent de komende activiteiten. Deze werden ter discussie aan de vergadering voorgelegd. Tot slot volgde de rondvraag waarbij alle vragen naai tevredenheid konden worden beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde kon de voorzitter de ver gadering sluiten met een woord van dank voor de belang stelling. Het bestuur De vrolijke klanken, die zaterdagavond 11 maart de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal vulden, werden veroorzaakt door de instrumenten van de leden van de Jeugdharmonie en de Harmonie Wilton-Fijenoord. Die klanken groeiden tijdens de finale uit tot een indringend geroffel, toen ook de tamboers middels een vaardig uitgevoerd ritmisch „trommelwerk" van hun aanwezigheid blijk gaven. Daarmee was een prettig verzorgd concert tot een goed einde gebracht. Maar alvorens de Jeugdharmonie het muzikale gedeelte te laten openen, sprak ere-voorzitter ir. B. Wilton een wel komstwoord. Hij was ingenomen met het feit, dat zovelen naar deze avond waren gekomen (de zaal was zo goed als vol). Hij verwelkomde onder meer de leden van de Raad van Bestuur, de heren ir. C. J. Andriessen en J. A. Langelaan. „Wat de Harmonie biedt, wordt steeds fijner", merkte hij op. „Ik beveel u van harte aan, de grammofoonplaat te kopen, die ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Harmonie is opgenomen", (zie pag. 20). Voorzitter J. Vos overhandigde hierna de heer Wilton ge noemde grammofoonplaat. Meisjes in de zaal gaven de heren Andriessen en Langelaan eveneens een exemplaar. Evenmin werd de voorzitter van de WF-personeelsvereniging, de heer C. Keyzer, vergeten. De heer Vos zei tegen de heer Wilton, dat zonder diens hulp en steun men de plaat nooit had kunnen maken. Hij stak de leden van de Harmonie een pluim op de hoed, om dat zij ondanks de vermoeidheid en moeilijkheden tijdens de opnamen toch hadden doorgezet. De Jeugdharmonie gaf hierna blijk in de toekomst voor waardige plaatsvervangers van de grote Harmonie te kunnen 'zorgen. Onder leiding van dirigent, de heer Vos (niet de voorzitter) werd knap geconcerteerd. Gebracht werden onder andere: „Klokkefeest", een Gavotte, een suite van Volks liedjes en een Juniorenmars. Dat gebeurde allemaal met veel animo en enthousiasme en dat sprak de aanwezigen zeker aan. Het was prettig om naar te luisteren. Dit gold evenzeer voor het „zware werk" van de (grote) Harmonie, die onder leiding van dirigent L. Th. Jansen optrad. Vooral de variatie in het programma zorgde er voor, dat het talrijke publiek geboeid bleef toeluisteren. Begonnen werd met een vrolijke, fors ingezette mars (In the Limetree Avenue). Dit werk contrasteerde sterk met de fijnzinnige, haast subtiele gedeelten uit de ouverture Di Ballo, die daarop volgde. Sober en gevoelig klonk het Concertino voor Clarinet van Carl Maria von Weber met als optredende solisten T. Martijn, C. de Heij en J. J. Hardonk. Het optreden voor de pauze werd besloten met de aanvankelijk weemoedig ingezette Rapsodie Slave No. 1 van Friedemann-Delhaye. Na de pauze kreeg de meer moderne muziek een plaats toebedeeld. Er werden twee selecties ten gehore gebracht. Namelijk: uit The Sound of Music en the West Side Story. Persoonlijk heb ik zitten genieten van het slagwerk, dat door de sterke swing-inslag een uitbundig cachet aan som mige van deze werken gaf. Men kon maar met moeite op 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 20