Slepersvloot met „BARTEL WILTON" op peil gebracht De Bartel Wilton" op de Waterweg. "Onze vloot is nu op peil", kon de heer C. H. Meeuwisse lid der directie woensdag 22 februari in de kantine Kop Haven meedelen. Hij deed dat in zijn toespraak ter gelegenheid van de doop van onze nieuwste (en voorlopig laatste) sleepboot "BARTEL WILTON". Het was mej. H. A. Wilton, die eerder deze ochtend de doop van dit naar h'aar overgrootvader vernoemde schip voor haar rekening nam. Met een schaar knipte zij evenals de overige genodigden op het ponton in de kop van de haven staande het lint door, waardoor traditie-getrouw een fles champagne op de boeg kapot sloeg. De gebruikte schaar, alsmede een briefopener werden hierna haar eigendom. Natuurlijk werd na deze korte ceremonie een tochtje met de nieuwe aanwinst ondernomen. De overige "leden" van de WF-slepersvloot ontvingen deze loot van eigen bodem met open armen; armen gevormd door de hoog opspuitende waterstralen van de brand- blusinstallaties. Een feestelijke vertoning mede door de in de harde wind wapperende vlaggen die ook op een groot stuk van de Waterweg werd voortgezet. Paarden Achter de snelle "BARTEL WILTON" ("Zij loopt wel een goede 20 km per uur", zei een trots beman ningslid) voeren de overige WF-slepers. Doelend op de P.K.'s van deze schepen, merkte ir. B. Wilton op: "Er draven nu heel wat paarden achter ons. Ascot zou er jaloers op zijn". In de kantine overhandigde later de heer Meeuwisse nog een broche aan mejuffrouw Wilton. Maar eerst hield hij zijn toespraak. Daarin maakte hij filosofe rend een excursie (zoals hij dat noemde) door de Nederlandse taal. Op de centrale plaats, die het schip in onze samenle ving inneemt, ging hij dieper in. "We kennen het Hartelijk drukt de heer C. H. Meeuwisse mej. H. A. Wilton de hand. woord schip, boot en schuit. Het meervoud van schip is schepen. Het is dan nog slechts een kleine sprong naar scheppen, maken. Iets van het woord vinden we terug in -schap, bijvoorbeeld: vriendschap en gemeen schap. En dopen is: iemand opnemen in een gemeen schap". Hij wees onder andere nog op de lotsverbondenheid van de bemanning en het schip. Die lotsverbondenheid vindt men terug in de uitdrukking: in hetzelfde schuitje zitten. Hij hechtte veel waarde aan de doop van een schip. Het waarom maakte hij duidelijk met de volgende woorden: "Juffrouw Wilton, u heeft met de doop dit schip tot een levend ding gemaakt". Ter begroeting van de nieuwe „spruit" spoten de overige slepers er lustig op los. Hier twee van de begeleidende sleepboten. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 5