rzm It WF in het buitenland Op de ..Bartel Wilton": kapitein J. Danser (rechts), zijn zoon (werknemer bij WF, thans in militaire dienst), zijn vader (gepensioneerd sleepbootkapitein) en geheel links de heer j. G. Brakxhoofde (gepensioneerd sleepbootmachinist). Noordzee-geul Na iets over de andere slepers van onze vloot te heb ben verteld, keek de heer Meeuwisse in de toekomst. "Nu de regering toestemming heeft gegeven tot het graven van een geul in de Noordzee voor de Nieuwe Waterweg, waardoor de Shell al te kennen heeft gegeven haar raffinaderijen te zullen uitbreiden, om dat er tankers van 275.000 dwt in Europoort zullen kunnen meren, zal daar ook dokgelegenheid voor die schepen gecreëerd dienen te worden". Hij wees er op, dat zoiets alleen door samenwerking kan gebeuren. "Maar als het zo ver komt, zijn daar sleepboten van wel 2500 PK nodig. Onze nieuwe slepers hebben ongeveer 1000 PK". Zijn gedachten over de slepersvloot vatte hij als volgt samen: "Wij hebben een mooie vloot. De bemanning dient die mede te handhaven. Zij is immers het visite kaartje van ons. Het eerste wat binnenkomende sche pen van ons bedrijf zien, zijn onze slepers. Onze vloot heeft een goede naam en staat bekend als een effi ciënte vloot". Hij vertelde voorts, dat ïr. Wilton de Dankbaar nam kapitein Danser de cadeaus van mej. H. A. Wilton in ontvangst. bemanning van de "BARTEL WILTON" een radio toestel heeft geschonken. Mejuffrouw Wilton had waardering voor het feit, dat haar was verzocht het schip te dopen. "Ik vind het leuk, dat h'et de naam draagt van mijn overgroot vader. Ik hoop, dat het veel goede diensten voor het bedrijf zal verrichten". Na haar speechje plantte zij met een zorgzaam vrou welijk gebaar kapitein J. Danser een fraai gekleurde zuidwester op het hoofd. Ook de overige bemannings leden bedacht zij met een dergelijk beschermend hoofddeksel. Echter, in de vorm van een koffieservies met bijbehorende "ingrediënten" toonde zij evenzeer aan het inwendig welzijn van deze bemanningsleden gedacht te hebben. Als deze mannen vooral onder barre klimaatsomstan digheden van een warme "bak" koffie genieten, zul len zij ongetwijfeld nogeens terugdenken aan de charmante doopster van "hun" schip. MvV. In het vorige nummer hebben wij beloofd iets meer over onze buitenlandse vertegenwoordigingen te ver tellen. Het is namelijk zo dat Wilton-Fijenoord in een aantal belangrijke zeehavens een vertegenwoordiging heeft in de vorm van een agentschap en in één geval in de vorm van een eigen kantoor. Onze agenten moeten gezien worden als een vooruit geschoven post om relaties met reders en andere klan ten te onderhouden en nieuwe kontakten te leggen. Gaan wij de agentenlijst na, dan zien wij de volgende plaatsen vermeld: Antwerpen, Athene, Bergen, Bil bao, Genua, Hamburg, Helsingborg, Helsinki, Ko penhagen, Londen, Lugano, Newcastle, New York, Oslo, Parijs en Stockholm. In elk van deze plaatsen is er dus een op dit gebied deskundig iemand die onze belangen behartigt, zowel voor wat de reparatie als de nieuwbouw betreft. De taak van zo'n agent is zeer belangrijk en ook delikaat. Hij moet zijn organisatie zo inrichten dat hij tijdig weet of er opdrachtmoge lijkheden in zijn distrikt aan de orde zijn en moet dan zijn invloed gebruiken om WF in de gelegenheid te stellen deze opdrachten te verwerven, al of niet in konkurrentie. U zult begrijpen dat dit voor de agent medebrengt dat hij in de scheepvaartkringen veel en goede relaties moet hebben. Deze relaties zullen hem ook van dienst zijn indien hij namens ons speciale op drachten moet uitvoeren, bijv. wanneer een klant eens om de een of andere reden niet geheel tevreden is ge weest na de reparatie van zijn schip. Met de inlich tingen zo verkregen kan onze werf dikwijls weer een en ander in goede banen leiden. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 6