I Kiellegging bouwnummer 793 Hr. Ms. „DE RUYTER" Op 1 maart jl. is in het bouwdok de kiel gelegd voor de tanker, bestemd voor Texaco Panama Inc. of Panama. De foto's geven een beeld van de activiteiten tijdens deze gebeurtenis. !£S Ofschoon de kommunikatiemiddelen de laatste jaren zeer verbeterd zijn, vooral na invoering van de telex, en er dientengevolge een veelvuldiger direkt kontakt bestaat tussen de werf en haar potentiële opdracht gevers, blijft het belangrijk een man "on the spot" te hebben die in persoonlijk kontakt met onze kliënten blijft staan. Ook kan het tijdverschil tussen de kontinenten een woordje meespreken. Krijgt bijv. een reder in New York 's middags bericht dat zijn schip, hetwelk in de buurt van onze haven is, onverwachts een reparatie moet ondergaan en wil hij WF dit opdragen, dan kan het tijdverschil zodanig zijn dat de reder vreest dat het voor een eventueel telefoongesprek te laat wordt in Rotterdam. In zo'n geval brengt de lokale agent uitkomst, want de reder zal zich dan tot hem wenden en onze agent weet de snelste manier om met onze mensen in kontakt te komen. Omgekeerd komt het echter ook voor dat wij vanuit Schiedam-Rotterdam met een buitenlandse reder in kontakt willen komen wiens kantoor reeds gesloten is, ook dan zal de agent zijn bemiddeling verlenen. Ver der maken zij zich o.a. verdienstelijk door het assiste ren van onze mensen die voor hun werkzaamheden tijdelijk in het buitenland zijn. Het zal u duidelijk zijn dat de geschetste werkzaam heden van een agent medebrengen dat hij de werf, haar organisatie en staf goed kent en voortdurend op de hoogte moet worden gehouden van bepaalde ont wikkelingen. Bij belangrijke gebeurtenissen, zoals bij de opening van dok 8, wordt hun gevraagd naar Schiedam te komen, om met meer gezag te kunnen meespreken over de mogelijkheden die onze werf biedt voor reparatie en nieuwbouw. Uit dit nauwe onderlinge kontakt en zijn optreden namens de werf t.a.v. onze buitenlandse relaties vloeit de noodzakelijkheid voort dat de standing en opvattingen van een agent met die van de werf over eenstemmen. Er worden dus hoge eisen gesteld. Onder onze vertegenwoordigers zijn er enkele met een groot aantal dienstjaren. Wij noemen de heer Aubrey J. Trail in Newcastle en de heer T. Dons- Petersen in Parijs, beiden met een staat van dienst van meer dan 40 jaar. Laatstgenoemde heeft per 1 janua ri j.l. in verband met zijn gevorderde leeftijd zijn taak overgedragen. Verder de heer R. W. Wesmann in Oslo, die reeds meer dan 30 jaar onze belangen behartigt. Wij hopen u hiermede een inzicht te hebben gegeven van de aktiviteiten van onze vertegenwoordigers in het buitenland, welke aktiviteiten voor het welzijn van ons bedrijf van eminent belang zijn. Op 24 februari jl. ontvingen wij van het Ministerie van Defensie (Marine) na inschrijving, de opdracht tot het uitvoeren van de jaarlijkse onderhoudswerk zaamheden. Het schip is op 28 februari aan onze werf te Schiedam aangekomen. Het bekende passen en meten, voordat de sectie op de blokken wordt gezet. De heren Johnston van Texaco en Zipp (WF) bij de zojuist geplaatste sectie. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 7