Jubilea De heer J. E. Woltjer j elicit eert de heer T. de Waard. "Door afwe2igheid van mijn collega's zult U het vandaag met mij alleen moeten doen". Zo opent de heer ir J. E. Woltjer de bijeenkomst van deze jubi leumviering. De bescheidenheid van de heer Woltjer èn de afwezigheid van zijn mededirecteuren vermogen niets af te doen aan een feestelijke stemming die er heerst. Misschien komt dit ook wel doordat de jubilarissen van januari nog een maand langer in spanning moes ten zitten, doordat men de jubileumviering van januari naar februari heeft verschoven in verband met het geringe aantal jubilarissen. Spanning is er echter altijd, omdat men weggehaald van achter de grote draaibank, de veilige bureaustoel of een hoge kraan, het gevoel heeft van "wat hangt er nu boven mijn hoofd?" Maar dat valt allemaal erg mee, want de heer Woltjer stelt de jubilarissen en hun echtgenoten bijzonder snel op hun gemak. In zijn woorden klinkt de dank door van de directie voor al hetgeen de jubilarissen in de afgelopen periode voor het bedrijf hebben ge daan. Deze dank geldt evenzeer de echtgenoten, die, zoals spreker zegt, de stille werksters zijn, die niet op de loonlijsten voorkomen. Die ook niet vaak op het bedrijf zijn, maar slechts een enkele maal getuigen zijn van grote evenementen, zoals de opening van dok 8. Dan is het leuk te zien hoe zij staan tegenover het werk van hun man. Want de man komt heus niet De heer F. C. Smit drukt de heer G. Schippers de hand. Oud-werknemer, baas N. v. d. Spek (links), wilde het 'jubileum van zijn zoon niet missen. Vanzelfsprekend was ook de echtgenote van de jubilaris aanwezig. altijd vrolijk thuis, alsof er dagelijks een opening van een dok of een tewaterlating zou zijn. Neen, er zijn ook wel eens moeilijkheden en de vrouw moet die des avonds bij thuiskomst zo goed mogelijk opvangen. De heer Woltjer wil niet verhelen, dat het omgekeerde ook wel eens zal voorkomen. Na deze woorden richt hij zich tot de heer D. van der Spek, die 40 jaar in dienst is. Het komt nogal eens voor, dat van één familie verschillende generaties in ons bedrijf werken. Dat is ook het geval met de heer v.d. Spek, wiens vader vandaag ook aanwezig is. Namens de Burgemeester van Rotterdam leest de heer Woltjer een brief voor, waarin wordt medegedeeld, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan de heer v.d. Spek toe te kennen de ere-medaille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Nadat ir Woltjer de heer v.d. Spek geluk heeft ge wenst, spreekt hij de jubilarissen met een 25-jarig dienstverband toe, waarbij een grapje hier en daar de spanning doet verminderen en de stemming stijgen. Y. D. Jubilarissen in de kantine bijeen. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 9