BEDRIJFS- NORMALISATIE Bekendmaking no 648 Betr: NORMALISATIE Eén van de taken van onze afdeling Bedrijfsnormali- satie is het vervaardigen en uitgeven van bedrijf s- normen. Sinds de reorganisatie van 1962 is reeds een vrij groot aantal van deze normen gereed gekomen. Gebleken is dat het nuttig effect hiervan zodanig is, dat het vervaardigen en uitgeven van nieuwe normen weer zo spoedig mogelijk ter hand moet worden ge nomen, aangezien door omstandigheden stagnatie is opgetreden. De bedrijfsnormalisatie beoogt o.a. een samenspel te verkrijgen tussen de afdelingen Tekenkamer, In koop, Magazijn, Planning, Productie en Verkoop, met het doel om met een zo klein mogelijke variatie in materiaalsoorten en artikelen, een zo groot moge lijk gebied te beslaan. Zo is het bijv. mogelijk gebleken om het aantal van 500 - 700 soorten stalen pijp van vóór 1962 terug te brengen tot minder dan 100 van de laatste jaren, zon der dat er ernstige stagnatie is opgetreden. Het is duidelijk, dat deze soortenbeperking belangrijke voor delen oplevert. Tevens is normalisatie o.a. een belangrijk hulpmiddel om de communicatie, zowel intern als extern, zodanig te vereenvoudigen dat misverstanden worden voor komen. zonder normen met normen Voor een goede bedrijfsnormalisatie is de medewer king nodig van alle belanghebbenden. Het opstellen van de normen kan gebeuren door commissies, samen gesteld uit vertegenwoordigers van belanghebbende afdelingen, het gebruik van de normen zal echter door de betreffende afdelingschefs voor ieder bin dend moeten worden voorgeschreven. De directie heeft vanwege een wijziging van de opzet en een mutatie in de Afdeling Normalisatie de vol gende bekendmaking in het bedrijf gedistribueerd. Ter bevordering van het nuttig effect van de afdeling Normalisatie bij onze bedrijven te Schiedam is beslo ten de opzet van deze afdeling te herzien. De supervisie over alle normalisatiewerkzaamheden komt te berusten bij de directieleden, de heren Wilton, Van der Vorm en Meeuwisse. Met de directe leiding van de normalisatiewerkzaam heden was tot dusver belast de heer C. Boerman. In verband met zijn functie bij onze dochtermaat schappij Aardgas Service N.V. is met ingang van 1 april 1967 zijn taak overgenomen door de heren H. van der Vorm en D. A. van Woerkom. Tot hun taak moeten worden gerekend: het in overleg met de belanghebbende bedrijfsaf delingen vervaardigen en uitgeven van alle be- drijfsnormen, het administratief inrichten en beheren van de normboeken, het opbouwen van een documentatie betreffende de normalisatie, het namens Wilton-Fijenoord en Bronswerk- Fijenoord - Schiedam voeren van overleg inzake vraagstukken van normalisatie met andere be drijfsonderdelen van het concern. het namens Wilton-Fijenoord en Bronswerk- Fijenoord - Schiedam onderhouden van de contac ten met normalisatie-instanties, zoals het Neder lands Normalisatie Instituut, de Cobeno normali satieafdelingen van andere bedrijven, etc. De heren H. van der Vorm en Van Woerkom zullen in overleg met de hoofden van de bedrijfsafdelingen werkgroepen kunnen vormen, die het samenstellen van de normbladen zullen voorbereiden. Met de uitvoering van de dagelijkse werkzaamheden van de normalisatie blijft belast de heer F. C. C. van der Zee, wiens kantoor met ingang van 1 april gevestigd is in het Dokkantoor West. Als directe chef van de heer Van der Zee zal de heer H. van der Vorm optreden. Directie Directie Wilton-Fijenoord N.V. Bronswerk-Fijenoord N.V. (Schiedam) 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 12