De dag rondom het 25-jarig jubileum van ir B. Wilton Het vroeger nogal onpersoonlijk en zakelijk klin kende „directeur" heeft zaterdag 1 april voor WF juist een veel diepere betekenis gekregen. De ge voelswaarde van dit woord heeft hier trouwens in de loop van de tijd al een hele verandering ondergaan. Maar de jubilerende directeur ir B. Wilton kwam aan het slot van zijn toespraak tijdens de personeelsrecep- tie wel heel dicht bij zijn personeel te staan. Dat was op het moment dat zijn bewogenheid tot uitdrukking kwam. Wat er in de aanwezigen omging was duide lijk te proeven uit het applaus, dat spontaan los barstte. Echter, deze fraaie zonnige dag had een vroeger be gin. Voor de aanvang van de receptie was er al zo het één en ander gebeurd om het 25-jarig jubileum voor de heer en mevrouw Wilton tot een echte bele venis te maken. Zo één die een blijvende indruk op de verdere levensloop van iemand achterlaat. Later zei de jubilaris hier zelf van: „Zo'n dag is een sti mulans om door te gaan, waar je mee bezig bent". Al heel vroeg - niet eens zo gek ver na 8 uur - stap ten de eerste gasten het terrein van de werf op. Op vallend verschijnsel: het waren gepensioneerden, die het eerst aanwezig waren om maar niets van deze dag te missen. Ook de majorettes en de leden van het BF-Jacht- hoorncorps waren vroeg uit Amersfoort vertrokken en troffen op de werf voorbereidingen voor hun op treden. In het straffe ochtendwindje wapperden broederlijk de BF- en WF-vlaggen naast elkaar. De dag begon lachend. De tamboers roffelden wat om de vellen van de trommels op hun spankracht te beproeven. De eerste genodigden stelden zich op. En de heer Valk van de Beveiliging testte op het parkeer terrein voor het Hoofdkantoor zijn walkie-talkie, waarmee hij verbinding onderhield met zijn collega Beekman in het gebouw van de beveiligingsdienst. Onderwijl zochten de bedrijfsfilmcineasten Breijer en De Wit een hoge zetel op het dak van het Hoofdkantoor. En als baas boven baas klom WF- Nieuws-fotograaf Kienhuis op een hoge kraan, terwijl zijn collega Dingjan zich ophield aan de hoofdpoort om de aankomst van het echtpaar Wilton op de gevoelige plaat vast te leggen. En tegen 9 uur was het bijna zo ver. Nadat de heer Valk zijn collega als volgt inlichtte: „De muziek gaat nu naar de poort; muziek nu naar poort", klonk even later de stem van de heer Beek man: „Ik krijg zo juist een telefoontje. Meneer Wil ton nu aan de poort, meneer Wilton nu aan poort". Bloemen Het onthaal aan genoemde poort was hartelijk. Een stralend lachende mejuffrouw Dodemont overhandigde mevrouw Wilton een prachtig bouquet bloemen en speldde haar ook een corsage op. Na deze ontvangst ging de stoet naar het Hoofdkantoor. Voorop de majorettes met er achter het BF-Jacht- hoorncorps, gevolgd door de auto met het echtpaar Wd. Ontvangst aan de Hoofdingang. De corpsen in beweging.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3