personeel gegeven door ondanks uw positie zelden te laat te komen". Hij memoreerde verder, dat de jubilaris uit een scheepsbouwersgeslacht komt, dat over de hele wereld bekendheid heeft gekregen. „Een strofe uit de cantate ter gelegenheid van ons 100-jarig jubileum zegt: „Zet voort nu het werk van de ouden". U meneer Wilton, hebt dat gedaan, daar zijn wij bijzonder trots op", vertelde hij. De heer Blommers overhandigde tenslotte een ge schenk. „Wij hadden u een groot cadeau toegedacht. Maar bescheiden als u is, had u daar zelf natuurlijk een andere gedachte over. Het is een schilderij ge worden, een modern havengezicht. Ik hoop, dat we nog veel van die schepen, in wat voor kreukels dan ook, aan de werf mogen krijgen". Daarnaast over handigde hij symbolisch een certificaat voor een be drag, waarover de jubilaris naar eigen goeddunken kan beschikken. Hij liet ook mevrouw Wilton „een beetje meejubile- ren" (zoals hij dat noemde). „Uw man kan zijn lof alleen maar verdiend hebben mede door de steun en hulp van zijn vrouw, die al datgene doet wat nodig is om die man te laten uitgroeien tot datgene, dat mogelijk is." Hij overhandigde mevrouw Wilton een vulpenset. Tot de kinderen van het echtpaar Wilton zei de heer Blommers: „Hoe beter het voorgeslacht het gedaan heeft des te meer wordt er van het nageslacht ver wacht. Dat brengt grote verantwoordelijkheid met zich. Ik hoop, dat u uw verdere leven in het voet spoor van uw vader zult kunnen treden. Immers, uw grootste winst zal dan zijn of u diegene, met wie u omgaat, iets mee kan geven in het leven. Wij dach ten, dat uw vader daar aardig in was geslaagd!" Hij besloot met de wens, dat de heer Wilton nog Het is mijn vrouw en mij een behoefte om U allen te danken voor Uw warme sympathie, die wij bij mijn 25-jarig dienstjubileum mochten ondervinden. De prachtige cadeaus zullen voor ons een blij vende herinnering vormen, evenals het door U bijeengebrachte bedrag ad 3148,05 dat wij gaarne ter beschikking zouden willen stel len van het Nederlandsche Roode Kruis. Deze stoffelijke blijken van vriendschap heb ben ons dankbaar gestemd, maar Uw genegen heid, tot uitdrukking gebracht in woorden en handdrukken, hebben bij ons een diepe indruk achtergelaten, waardoor deze le april 1967 voor ons beiden een onvergetelijke dag is ge worden. B. Wilton G. Af. 1Vilton-Key De felicitaties van de heer Blommers. De vakantie-fietsen. vele jaren zijn werk zal kunnen voortzetten en zijn idealen er in zal kunnen verwezenlijken met hen, die daaraan willen meewerken". Schalks In zijn dankwoord zei de jubilaris, dat deze dag hem had geïnspireerd om door te gaan. Hij was zeer te vreden met dit evenement. En zijn humor kwam om het hoekje kijken, toen hij schalks opmerkte: „Waar vindt u zulke mooie majorettes? We hebben er alle maal wat aan, want de werktuigkundigen kijken naar de verpakking en de scheepsbouwers naar de lijn Hij dankte de heer Blommers voor diens woorden. „Maar antwoorden is veel moeilijker", oordeelde hij. En dankbaar: „Een ieder kan een tikje op de schou der gebruiken, dat geeft de moed om door te gaan". Zijn oordeel was ook, dat hij zijn werk niet kan doen zonder steun van anderen. „En al ken je ze niet, het is toch prettig te weten, dat ze achter je staan". Dat er zich bij ieder werk moeilijkheden voordoen, is duidelijk. „Met de vakbond gaat het ook niet al tijd even makkelijk. Maar je mag niets van het be drijf zeggen, want dan eten ze je op", zei hij trots. De moeilijkheden vond hij niet zo erg, getuige zijn opmerking: „Ik heb weinig vertrouwen in het altijd vriendelijk samengaan tussen twee partijen. Dat doet

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 5