DOK 3 4.000STE SCHIP Pl.m. 10.15 uur gereed voor koppelen. 11.30 uur zaten de drie pontons stevig aan elkaar en kon begonnen worden met het ruimen van de honderden boutgaten. Het hele karwei van het afwerken door onze werk nemers is in nauwe samenwerking met de mensen van Gusto op een prachtige wijze verricht, waardoor het mogelijk was, dat het gekoppelde eiland zondag 11 juni om 8 uur reeds de reis naar Gusto kon aan vangen. OPDRACHT VOOR NOORDZEE PLAT Ons bedrijf ontving opdracht van Rimrock Tide- lands Inc. voor de levering van drie stalen trans portabele dekhuizen, welke geplaatst zullen wor den op een productieplatform in de Noordzee. Twee dekhuizen bestaan uit twee en één uit drie verdiepingen. Het laatste wordt voorzien van een helicopterdek en van een complete accommoda tie voor 58 man in de beide bovenverdiepingen. In de benedenverdieping van het accommodatie dekhuis en in de beide machine-dekhuizen zullen onderdelen van het bij ons opgeslagen ,,Rig 14" en bovendien door de opdrachtgever toe te leve ren apparatuur worden geïnstalleerd. OPSTELWEDSTRIJD „BAAS BOVEN BAAS" 1967 Het is een jaarlijkse traditie geworden, dat een aantal bazen uit ons bedrijf deelneemt aan de door het Neder lands Instituut voor Efficiency uitgeschreven opstel wedstrijd. Het onderwerp was dit jaar zeer actueel maar daardoor ook zeer moeilijk, n.l. „Wat kan beter? Waar moeten we van af? Waar moeten we naar toe?" Dertien bazen van W.F. en B.F. (Schiedam) hebben hier over hun gedachten op papier gezet. In totaal werden landelijk naar het NIVE 220 opstellen gezonden, en de jury had een moeilijke taak om hieruit de prijswinnaars aan te wijzen. In deze landelijke wed strijd heeft geen van onze bazen een prijs kunnen beha len, hetgeen voor het eerst sinds jaren is. Eveneens is het traditie geworden, dat de opstellen ook intern worden beoordeeld en de jury, bestaande uit de heren Keetbaas, Van Noppen, Oranje, Röell en Valk hadden hieraan een zware taak. Onnodig te vermelden dat de opstellen anoniem werden beoordeeld. De uitslag was als volgt: 1e prijs: A. Wolfs 2e prijs: M. Klinge 3e prijs: A. van Berkel en L. G. v. d. Velden. Aan alle deelnemers aan deze opstelwedstrijd, die met hun inzending er van blijk hebben gegeven zich de moeite te hebben getroost opbouwende critiek te leve ren, wordt hier nog eens dank gebracht. De directie. Dok 3 lijkt aanvankelijk in mijn ogen een oude baas. Toch kreunt het gevaarte niet van ouder dom als ik er met dokmeester De Kruif over wandel. Eenzaam ligt het in de haven van onze Rotterdamse werf. Het is leeg: bij het zien van de grote leemte tussen de dokwanden vervaagt het beeld van de oude baas en ik denk aan een moederschoot, waarin een boreling nog moet groeien. Alles in Rotterdam is dan ook in afwachting. Spoedig zal het 4.000ste schip in het Wilhelmina Dok worden opgenomen. Al enkele maanden gras duint de heer De Kruif in het archief om aan ge gevens uit het grijze verleden van "zijn" dok te komen. Immers: 4.000 schepen is geen sinecure. De heer De Kruif („ik was eerst noodhulp op het dok; het heeft er nooit naar uitgezien, dat ik dok- meester zou worden") zwaait de scepter over dit gevaarte, dat een hefvermogen heeft van 12.000 ton en dat schepen kan bergen van 18.000 brt. Maar eerst vertelt hij op mijn verzoek iets van het werk bij WF. „Ik werkte eerst op de afdeling Scheepsbouw. Omdat ik bij de Marine veel met radio's had te maken, wilde ik het liefst opgeno men worden in de Electrische Werkplaats, dat ging niet. Later wel. Ik werd electro-monteur. In die hoedanigheid werkte ik in 1949 gedurende 8 maanden op dok 4 in de functie van onder houdsmonteur. Toen dok 3 onbemand raakte - het lag in Schiedam - werd ik dokmeester". Hokje We zitten in zijn hokje op het dok. Hij is wel een beetje trots als hij vertelt: „Door de modernise ring en verbouwing heb ik hier wat meer ruimte gekregen. Nu kan er een bureau staan". De ruim te maakt ondanks haar eenvoud een knusse in druk. Op het bureau liggen foto's en oude be stek-boeken met vergeelde bladen, waarin gege vens van het dok zijn genoteerd. De dokmeester „schraapte" ze zelf bijeen. „Eigenlijk zit ik hier ongelukkig. In Schiedam zou je veel makkelijker 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 11