1915 transport van Amsterdam naar Rotterdam gesteld en in dok 4 opgenomen voor een algehele inspectie. Op 7 december van dat jaar verhuisde het weer naar Rotterdam, waar het nagenoeg op zijn vroegere plaats kwam te liggen. Het grootste schip, dat werd ingedokt was de Noorse erts-carrier ,,Milbank", 562' lengte over alles en 75'10" breed. „Moet u weten: we kunnen schepen hebben tot 72'11breed". Een moeilijk karwei dus! „Helemaal niet... Het schip kwam mooi klem tussen de uithouders. Er kon niets ge beuren; kantelen was er niet bij!" Hij legt het me geduldig uit. W V D Hij lacht als hij denkt aan een verhaal, dat hij eens heeft opgevangen, ,,'t Is echt gebeurd", be zweert hij. „Er is hier eens een schip van de Fa. Willem van Driel ingedokt, heel lang geleden. Op de schoorsteen stonden de letters WVD. Dat schip schoot door het dok heen met zijn steven op de kant. Een toeschouwer legde toen die af korting WVD uit als: W(ij) V(aren) D(oor)". Uit zijn mond teken ik ook op, dat in dat grijze verleden het dok een keer is gezonken, toen tij dens een dokking de deksels van de tanktoppen openstonden en het water naar binnen stroomde. De heer De Kruif meent: „Dat moet een keer met de „Insulinde" zijn geweest, want dat was een knaap in die tijd!" Hij loert weer naar het water van de Nieuwe Wa terweg, alsof hij op strooptocht is naar nieuwe prooi voor „zijn" dok. Hij beantwoordt mijn laat ste vraag met de volgende woorden: „Naar mijn mening gaat dit dok nog twintig tot vijf-en-twintig jaar mee, het is oer-sterk MvV december 1962 dok 3 terug in Rotterdam mei 1967 - de Clelia Campanella" in dok. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 13